Susuz Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Seyir Terası – Ardahan

Susuz Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Seyir Terası – Ardahan

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Susuz Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Seyir Terası – Piknik Alanı? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız..

                              Susuz Şelalesi Nerede;                              

Kars – Ardahan kara yolu üzerinde Susuz ilçe sınırları içerisinde yol kenarında bulunmaktadır. Şelale dışında, Piknik Alanı, Çocuk Oyun alanları, Yürüyüş alanları bulunuyor.

Yöre halkı tarafından  “Su Uçan  Şelalesi” olarak adlandırılır. Yaklaşık 75 metre yükseklikten  düşen sular harika bir doğa manzarası oluşturmaktadır. Şelale suyunun düştüğü vadi bir çok kuş türü ve yabani hayvan barındırıyor. Vadi içerisinde yeşillik alan ve çiçeklerinde olması hem manzara hemde gezme için alternatif olmaktadır.

                             Seyir Terası – Piknik Alanı               

Susuz Şelalesinin hemen karşı tarafında Ahşap Seyir İskelesi ve Mangal-Piknik alanı bulunuyor. Şelaleyi bu iskeleden izlemek oldukça keyifli olmaktadır. Bu alanda Fotoğraf ve Videolar çekebilirsiniz. Şelale içerisinde yer alan Piknik alanı içerisinde 20’ye yakın Üstü Kapalı çardak bulunmaktadır. Burada Mangal yapmak serbesttir. Bu alan içerisinde ayrıca Çocuklar için oyun Parkı, Tuvalet,  Mescid ve ücretsiz otopark hizmetleri bulunuyor.

OKUMALISIN  Türkiye'nin En Büyük Hayvanat Bahçesi Nerede?

                      Susuz Şelalesi Giriş Ücreti                       

Şelale ve Piknik Alanına Giriş Ücretsizdir.

                     Susuz Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                 

Kars – Ardahan kara yolu üzerinde Susuz ilçe sınırları içerisinde yol kenarında bulunmaktadır.Kars il Merkezine 20 km uzaklıkta, ilçeden 3-4 km sonra hemen yolun solunda kalıyor. Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.