Suuçtu Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri

Suuçtu Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Suuçtu Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Suuçtu Şelalesi Hakkında;                          

Suuçtu Şelalesi, Bursa ilinin Mustafa Kemal Paşa ilçesinde bulunmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 18 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şelale yaklaşık olarak 38 metre yükseklikten akmaktadır. Şelale Karadere isimli derenin altında bulunan fay hattının kırılması sonucu meydana gelmiştir. Yaşanan bu doğal olaydan ismini almıştır. Mustafakemalpaşa ilçesinin içme suyunu oluşturan en büyük kaynaktır. Suuçtu Şelalesinin en gür aktığı zaman ise Şubat-Mart dönemidir. Şelalenin denizden yüksekliği ise 464 metredir.

Suuçtu Şelalesi, kahvaltı yapmak veya mangal yakmak isteyenler için oldukça geniş bir alana sahip olup ayrıca çam ağaçlarının altında piknik alanı ve piknik masaları da mevcuttur. Kayın ağaçlarıyla çevrili şelale alanında piknik yapabilir, doğa yürüyüşü imkânı da bulunmaktadır. Bunun dışında tepelerde alabalık restoranları da bulunmaktadır. Şelale çevresinde konaklamak amaçlı tesisler bulunmamaktadır. Bu bölge kavak ağaçları, çam ağaçları ve kayın ağaçları ile bölgede kamp yapmak isteyenler kişiler için mükemmel bir ortam sunmaktadır. Daha çok hafta sonları yoğunluk yaşanmaktadır.  Çocuklu aileler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Kamp veya piknik yapmak isteyenler yakında bulunan tesisten veya yol üzerinde bulunan marketlerden temin edebilirler. Ama kesinlikle fotoğraf makinenizi getirmenizi tavsiye ediyorum. Yaşadığınız anları ve tabiat güzelliklerini ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekmelisiniz.

            Suuçtu Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023              

Suuçtu Şelalesi Giriş Ücreti

Şahıs……………………………………19 TL

İndirimli Şahıs………………………10 TL

Bisiklet………………………………..19TL

Motorsiklet……………………………..40 TL

Otomobil,Kamyonet……………….60 TL

Minibüs…………………………………175 TL

Midibüs…………………………………285 TL

Otobüs………………………………….570 TL

                Suuçtu Şelalesinde Kamp Yapılır mı?             

Evet yapılıyor. Fakat Şelalenin olduğu yerde Kamp yaptırılmıyor. Daha iç kısımlarda yapabiliyorsunuz. Kamp yerine yakın yerlerde çeşme, tuvalet ve küçük bir market var. Kamp yeri için, İçeri girdikten sonra şelalenin giriş kapısından yukarı çıktığınızda hemen karşınızda piknik alanı bulunuyor, bu alanı geçtikten sonra biraz daha yukarı çıktığınızda başka bir alana geleceksiniz burada kamp yapmak için baya geniş bir alan var. Bu kısımda kamp yapabilirsiniz.

            Suuçtu Şelalesi Piknik Alanı Hakkında;           

Bursa ili için uygun piknik alanı diyebiliriz. Hem şelale hem doğa iç içe harika bir alandır. Piknik yapmak için İçeri girdikten sonra şelalenin giriş kapısından yukarı çıktığınızda hemen karşınızda piknik alanı bulunuyor. Burada Çeşme, Tuvalet ve bir tane küçük market bulunuyor. Bu alanda piknik yapabilirsiniz. Yerde ateş yakmak yasak. Mangallığınızı yanınızda götürmeyi unutmayınız.

               Suuçtu Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir?              

Şelale, Bursa ilimizin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı olarak bulunmaktadır. Şelale, ilçenin yaklaşık 18 kilometre kadar doğusunda bulunmaktadır.

Bursa’da bulunan şelaleye gitmek için merkezden kalkan minibüsler ile Mustafakemalpaşa ilçe merkezine giderek tekrar bir vasıta yardımıyla ulaşım sağlıyorsunuz. Mustafa Kemalpaşa İlçesinden Toplu taşıma araçları gitmektedir, Güzergah ve saatleri şu şekildedir,

Güzergah; Etibank-Yalıntaş-Kayabaşı-Muradiye Sarnıç-Suuçtu Şelalesi

Otobüs Saatleri; 863 Nolu Otobüs gitmektedir,

Haftaiçi; 09.00-10.00-13.00-14.00-18.00-20.00

Haftasonu; 09.00-10.00-11.00-12.00-13.00-14.00-16.00-17.00-18.00-20.00

(Otobüs, Mustafa Kemelpaşa ilçe merkezinde Bursa Caddesi üzerinden geçmektedir. Antares kafe kitap Karşısındaki Özkarlar Marketin önünden kalkmaktadır)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.