Tacikistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Tacikistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
189
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tacikistan  Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tacikistan Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Tacikistan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Tacikistan Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Tacikistan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Tacikistan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Tacikistan Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Oran semtinde bulunmaktadır.

Tacikistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi, Salı, Perşembe saat 09.30-12.00 arası vize başvuru işlemi yapılmaktadır.

 Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Tacikistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Oran, Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:20 Çankaya/Ankara

Telefon:  +90 312 490 06 60

Tacikistan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Oran semtinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Tacikistan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyinizYolun devamında Panora Alışveriş Merkezini göreceksiniz, bu yeri gösteren tabeladan sağa doğru dönerek Zülfü Tigrel Caddesi devamında Ferit Recai Ertuğrul caddesi boyunca ilerlediğiniz de elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Zeugma Ören Yeri - Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir? 

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden 135-173-185 Numaralı otobüslere veya Kızılay-Güvenpark’tan kalkan Oran Sitesi Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Panora Alışveriş Merkezi geçtikten sonra inmelisiniz.

Navigasyon ile gelecekseniz eğer, Altta  yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahatlıkla gelebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.