Taksim Meydanı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler? 

Taksim Meydanı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler? 

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Taksim Meydanı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

Taksim Meydanı Nerede;

Taksim Meydanı, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Meydan Gümüşsuyu Mahallesinde bulunmaktadır. Taksim meydanında kalabalık caddeleri, hareketli ve eğlenceli ortamları, kafeleri ve restoranları ile oldukça dikkat çekici bir yerdir.

Taksim Meydanında Gezilecek Yerler

Taksim’de gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Taksim’de çok sayıda park alanları, eğlence mekânları, alışveriş merkezleri, kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Burada bulunan gezi parkı, çiçek pasajı, Atatürk Kültür Merkezi, Galatasaray Hamamı, Cumhuriyet anıtı ve İstiklal Caddesi görülmesi gereken yerlerdendir. Yapımına Devam eden Taksim Cami ile Taksim Meydanı daha çok ilgi görecektir.

Taksim Meydanı’nın adı eskiden şehre su dağıtımının buradan yapılmasından geliyor. Bu işin yapıldığı Taksim Maksemi binası halen İstiklal Caddesi’nin girişinde sağ tarafta yer alsa da çoğu kişi bakmaya bile zahmet etmeden yanından geçip gidiyor. Aslında külah biçimli çatısı ve sekizgen duvarlarıyla ilginç bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

OKUMALISIN  Anamur Pullu Tabiat Parkı – Plaj - Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Taksim Meydanında Ne Yenir?

Taksim Meydanının Yakında bulunan ve İstiklal Caddesi giriş kısmı onda bulunan Islak Hamburger ve Dönerciler Taksim Meydanında En çok tercih edilen yemek alanıdır diyebiliriz. Bu lezzetlerin tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Taksim Meydanı Nerede?

Taksim Meydanı, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Meydan Gümüşsuyu Mahallesinde bulunmaktadır.

Taksim Meydanı Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 129T, 42T, 48T, 49T, 54E, 66, 72T, SG-2 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M2 ve Marmaray hattına binerek gelebilirler. Dolmuş ile gelmek isteyenler DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-61 binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.