Taraklı Tarihi Konaklar – Nerede – Nasıl Gidilir – SAKARYA

Taraklı Tarihi Konaklar – Nerede – Nasıl Gidilir – SAKARYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Taraklı Tarihi Konaklar Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı ve Kimin Yaptığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Taraklı Tarihi Konaklar Nerede?                

Sakarya ilinin Taraklı ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Osmanlı Döneminden kalma tarihi evler ilçeye özgün bir hava katmaktadır.

          Taraklı Tarihi Konaklar Hakkında Bilgiler       

Tarihi Evler genel olarak İki ve üç kat üzerine yapılmış ve Osmanlı Mimarisini yansıtmaktadır. Sokak dokusu bozulmadan günümüze kadar ulaşan evlerin bulunduğu alan sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır.

Yüksek Duvarları, İki Üç katlı yapısı, Zemin katının ahır olarak kullanılması, depo bölümü, Pencerelerin ikinci katından itibaren ahşap kafesleri ve Cumbalı yapısı ile Osmanlı Mimarisinin birçok özelliğini taşımaktadır.

2021 yılında Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından En İyi Turizm Kırsal Yerleşimleri ve Köyleri Girişimi ödülüne layık görülmüştür. Tarihi Taraklı Evleri, Cittaslow Birliği tarafından 2011 yılında sakin şehir unvanı almıştır.

Tarihi Evler günümüzde, Konaklama, Kahvaltı ve Müze olarak kullanılmaktadır. Sakarya gezinizde Taraklı ilçesine mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

           Taraklı Tarihi Konaklar’a Nasıl Gidilir?         

Sakarya ilinin Taraklı ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Sakarya il merkezinden kalkan Taraklı İlçe minibüsleri ile ilçe merkezine gelmeniz yeterli olacaktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.