Tarihi Babas Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir – Mudurnu – Bolu

Tarihi Babas Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir – Mudurnu – Bolu

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tarihi Babas Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıca Sularının Faydaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tarihi Babas Kaplıcası, Bolu ilinin Mudurnu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mudurnu ilçesine bağlı Gürçam Köyünde bulunur. Bolu merkeze yaklaşık olarak 55 km mesafededir. Mudurnu ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 4 km mesafededir. Merkeze çok yakındır.

Su sıcaklığı 37.2 derecedir. Bu sebeple soğuk su katkısı yapılmadan kullanılabilen veya yıkanılabilen olması özelliği ile bölgenin tek şifalı suyu unvanına sahiptir. Kaynak noktaları zaman içinde değişmektedir. Bunun sonucunda kaynağın debisi zaman zaman değişmektedir. Bikarbonatlı, kalsiyum, magnezyum ve karbondioksitlidir. Tarihi Babas Kaplıcası yöre halkı ve ziyarete gelen kişilere birçok hastalık konusunda şifa dağıtmaktadır. Kaplıca suları metabolizma hastalıkları ile romatizma, kadın, sindirim ve böbrek rahatsızlıkları üzerinde olumlu etkiler yapmaktadır.

Babas Kaplıcası Tel: (0374) 421 36 88

                   Tarihi Babas Kaplıcası Nerede?                    

Babas Kaplıcası, Bolu ilinin Mudurnu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mudurnu ilçesine bağlı Gürçam Köyünde bulunur. Bolu merkeze yaklaşık olarak 55 km mesafededir. Mudurnu ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 4 km mesafededir.

              Tarihi Babas Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?           

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Bolu ilinde merkezden kalkan Mudurnu servisleriyle ardından Gürçam köy dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirler.  Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Mudurnu merkezden Ankara Cd. Üzerinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.