Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede-Nasıl Gidilir? – Mersin Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Tarsus Hayvanat Bahçesi

Tarsus Hayvanat Bahçesi Mersin ilinin Tarsus ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İl merkezine 27 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Tarsus Barajı’nın doğusunda yer alan Tarsus Hayvanat Bahçesi, 2014 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hayvanat bahçeleri özelinde değerlendirme yaptığım zaman oldukça temiz ve bakımlı bir yer. Hayvanları geniş alanlarda tutmuşlar ve hayvan çeşidi oldukça fazla. Çocuklar için çok eğlenceli alanın geniş olması çocukların sıkılmasını engelliyor. En az 1 saatinizi ayırmanızı tavsiye ederim.

Bunların dışında otopark ve çay bahçesi bulunmaktadır. Buraya gelen yol üzerinde mesire alanı mevcuttur. Piknik yapma şansına da sahipsiniz.

Tarsus Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Kış Döneminde 09.00- 17.00 saatleri arasında yaz döneminde ise 09.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık durumdadır.

Tarsus Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri

Giriş ücreti yetişkinler için 5tl öğrenciler ve 18 yaş altı için 3 TL’dir. 6 yaş altına ise ücret alınmıyor.

Telefon: 0324 626 33 34

OKUMALISIN  Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi (Rum Kilisesi) Nerede-Nasıl Gidilir?

Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Tarsus Hayvanat Bahçesi Mersin ilinin Tarsus ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İl merkezine 27 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Tarsus Hayvanat Bahçesine toplu taşıma ya da hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin tarafından gelenlerin Tarsus ilçesine gelmeden Yeni Hal Kavşağından kuzey istikametine doğru dönerek 1.5 km gitmeleri gerekiyor. Daha sonra Shell benzinliğinden sağa döneceksiniz.  Sulama kanalı boyunca hiçbir yola sapmadan 7 km boyunca devam etikten sonra hayvanat bahçesine ulaşmış olacaksınız.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.