Tarsus Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Mersin Gezilecek Yerler

Tarsus Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Mersin Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tarsus Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik ve Gezi Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Tarsus Şelalesi Nerede?                               

Tarsus Şelalesi, Mersin ilinin Tarsus ilçe merkezinde bulunan bu doğa harikası yer, İsmini Tarsus ilçesinden alan bu şelale, özellikle bahar aylarında kar sularının erimesiyle muhteşem bir görüntü sunuyor bizlere.

               Tarsus Şelalesi Hakkında Bilgiler                 

Tarsus Şelalesi, Berdan Nehri üzerinde bulunmaktadır. Berdan Nehir’inden gelen suların 5 metre yüksekten dökülmesiyle oluşmaktadır. Güldür güldür akan suyu izlemek için şelalenin sağında ve solunda mekânlar bulunuyor. Çay-Kahve içebileceğiniz. Kahvaltı yapabileceğiniz bu mekânlarda oturup etrafı ağaçlarla çevrilmiş bu güzel manzarayı seyredebilirsiniz.

Tarsus Şelalesinin hemen üstünden bir köprü geçmektedir. Bu köprü fotoğraf çekinmeyi sevenler tarafından kullanıyor, açıkçası bu şelaleye gelen herkesin burada bir fotoğrafı vardır desek yanlış olmaz. Şelaleye ne zaman gelsek derseniz, size ilkbaharda gelmenizi tavsiye ederiz. Dağlardaki kar sularının erimesi ve ilkbahar yağmurlarıyla birlikte akarsuyun debisi bir hayli yükseliyor. Son zamanlarda kuraklıktan dolayı suyu azalmış gözüküyor.

OKUMALISIN  Hasan Harakani Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir - KARS

               Tarsus Şelalesi Giriş Ücreti                     

Şelaleye Giriş ücretsizdir.

Aracınızla gelecekseniz eğer 10 TL gibi bir otopark ücreti veriyorsunuz

             Tarsus Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                

Mersin ilinin Tarsus ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu şelaleye ulaşım bir hayli kolaydır. İlçe merkezinden ister yürüyerek isterseniz toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kendi arabanız ile gidecekseniz eğer, Ankara-Mersin-Adana tabelalarını takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz. Tarsus-Mersin Arası 26 km uzaklıktadır.

Şelale Ayrıca, Adana iline yaklaşık 25 dakikada uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.