Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Tarsus Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Tarsus Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tarsus Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?- Mersin Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Tarsus Şelalesi Nerede;

Mersin ilinin Tarsus ilçe merkezinde bulunan bu doğa harikası yer, İsmini Tarsus ilçesinden alan bu şelale, özellikle bahar aylarında kar sularının erimesiyle muhteşem bir görüntü sunuyor bizlere.

Tarsus Şelalesi Hakkında;

Tarsus Şelalesi, Berdan Nehri üzerinde bulunmaktadır. Berdan Nehir’inden gelen suların 5 metre yüksekten dökülmesiyle oluşmaktadır. Güldür güldür akan suyu izlemek için şelalenin sağında ve solunda mekânlar bulunuyor. Çay-Kahve içebileceğiniz. Kahvaltı yapabileceğiniz bu mekânlarda oturup etrafı ağaçlarla çevrilmiş bu güzel manzarayı seyredebilirsiniz.

Tarsus Şelalesinin hemen üstünden bir köprü geçmektedir. Bu köprü fotoğraf çekinmeyi sevenler tarafından kullanıyor, açıkçası bu şelaleye gelen herkesin burada bir fotoğrafı vardır desek yanlış olmaz. Şelaleye ne zaman gelsek derseniz, size ilkbaharda gelmenizi tavsiye ederiz. Dağlardaki kar sularının erimesi ve ilkbahar yağmurlarıyla birlikte akarsuyun debisi bir hayli yükseliyor.

Tarsus Şelalesi Giriş Ücreti;

Şelaleye Giriş ücretsizdir. Aracınızla gelecekseniz eğer 5 TL gibi bir otopark ücreti veriyorsunuz

OKUMALISIN  Kayseri Saat Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Tarsus Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Mersin ilinin Tarsus ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu şelaleye ulaşım bir hayli kolaydır. İlçe merkezinden ister yürüyerek isterseniz toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kendi arabanız ile gidecekseniz eğer, Ankara-Mersin-Adana tabelalarını takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz. Tarsus-Mersin Arası 26 km uzaklıktadır.

Şelale Ayrıca, Adana iline yaklaşık 25 dakikada uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir