Tavşan Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum Gezilecek Yerler – Muğla?

Tavşan Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum Gezilecek Yerler – Muğla?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Tavşan Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum Gezilecek Yerler – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

                      Tavşan Adası Hakkında Bilgiler               

Tavşan Adası, Muğla ilinin Bodrum ilçesi Gümüşlük beldesinin 200 metre açığında bulunan Tavşan Adası, Gümüşlük beldesinin iki güzel sahili birbirinden ayırır ve yürüyerek ulaşabildiğiniz bir adadır.

Denizin içinden yürüyerek Gümüşlük ’ün iki güzel sahilini birbirinden ayıran Tavşan Adası, 500 yıllık tarihi ile Myndos Antik Kent’ten bugüne ayakta kalan tarihi Kral Yolu’nda, diz seviyesindeki suların içinden yürüyerek adaya ulaşmak bambaşka bir güzelliktir.

 

Tavşan Adasına ulaşmak için yarı yıkık bir geçidin üstünden gidilmektedir. Bu tarihi geçit Helenler döneminde Halikarnassos Kralı Mousolos’un emri üzerine inşa edildiği söylenmektedir. Anlatılanlara göre, Kral Mousolos ve sevgilisi Artemisya Tavşan Adasına gidip hem orada yaşayan tavşanları beslerlermiş.

Muhteşem Denizi, Doğası buraya gelmeniz için yeterli sebeptir. Hele birde günbatımını izlemek bambaşka bir keyiftir. Tavşan Adası’nın açık denize bakan tarafında su gayet derin, kayalıklar da bir o kadar yüksektir. Yüksek olan yerlerden atlamak bir o kadara keyifli olsa da bir o kadarda tehlikelidir.

OKUMALISIN  Yozgat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Myndos antik kenti kazı çalışmaları sonucunda; Genç Antik Çağ’dan, Apollon Arkhegetes’e ait ‘U’ şeklinde bir sunak ve M.Ö.5’inci Yüzyıl ile M.S.3’üncü Yüzyıl dönemleri arasındaki tapınağa ait sütunlar ve kiliseye ait eşyalar, evler gün ve o döneme ait bulgulara rastlanmıştır.

 

         Bodrum Tavşan Adası’na Nasıl Gidilir?             

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer almaktadır. Bodrum limanına çok yakın bir konumda yer almaktadır. Bodrum merkezden Gündoğan (Farilya caddesini takip ederek) veya Gölktürkbükü (Hebil Caddesinin takip ederek) yolunu takip ederseniz ulaşabilirsiniz.  Tavşan Adası’na kıyıdan yürüdüğünüzde diz mesafesindeki sudan geçerek adaya ulaşmak mümkündür. Tekne turu yapanlar da Bodrum Marina’dan buraya tekne ile de ulaşabilirler.

Bodrum’a ilçemize Ülkemizin hemen hemen her yerinden düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır.

Bodrum ile otogar arası oldukça yakındır. İlçe Otogardan kalkan minibüslerle gümüşlüğe rahatça uluşabilirsiniz.

Gümüşlük ile Bodrum arası yaklaşık 20-25 dakika sürmektedir.

Muğla merkezden 145 km uzaklıkta olup yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Milas-Bodrum Havalimanı’na 36 km. yaklaşık 40dk. mesafededir.

OKUMALISIN  Saklıkent Kayak Merkezi Fiyatları 2021 - Ekipman Kiralama Ücretleri?

Datça, Didim ve Dalyan’dan gelmek isteyenler Bodrum’a deniz yoluyla da ulaşabilir. Turgut reis te inerek gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.