Anasayfa / Aydın / Tavşan Burnu Tabiat Parkı – Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – AYDIN

Tavşan Burnu Tabiat Parkı – Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Tavşan Burnu Tabiat Parkı ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Tavşan Burnu Tabiat Parkı Nerede?                   

Tavşan Burnu Tabiat Parkı, Aydın ilinin Didim ilçesi sınırlarında Yalıköy mevkiinde bulunmaktadır. Tabiat Parkı, Ağaçlarla çevrili patika yolları, piknik alanları ve kamp alanıyla sessiz, Sakin, huzurlu bir yerdir.

         Tavşan Burnu Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler      

Tabiat Parkı, 15,87 hektar büyüklüğünde olup, Denize girebileceğiniz, günübirlik kullanım amaçlı rekreatif faaliyetler ve çadır kurmaya elverişli bir alandır. 2014 yılı Yaz dönemi başından itibaren T.C Didim Belediyesi’ ne devrolunan yer Doğa ile iç içe, stresten ve şehir gürültüsünden uzak, deniz ve ormanın kucaklaştığı muhteşem bir yerdir.

Tavşanburnu Tabiat Parkı, 2015 yılında ‘Mavi Bayrak’ nişanına layık görülmüştür. Ödüllü deniz ve sahilinden faydalanmak, tarihi yerleri gezmek isteyenler Tavşanburnu Tabiat Parkına mutlaka uğramalıdır.

OKUMALISIN  Balyanoz Koyu Nerede - Nasıl Gidilir - Neler Yapılır?

   Tavşan Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı Hakkında   

Tavşan Burnu Milli Parkı, Kampçılar tarafından çok sevilen bir yerdir. Kendi çadırınızı kurabilir veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Didim Belediyesi tarafından işletilir. Belediye tarafından sağlanan imkanlardan dolayı yoğun ilgi duyulmaktadır. Saha içerisinde uzun güzel bir kumsal, plaj voleybolu sahası, piknik masaları, duş tuvalet (wc) Restaurant ve market mevcuttur. Hatta çadır kiralayabiliyorsunuz. Tüm bunların etkisiyle tabiat Parkının ismi Tavşan Burnu Kamp Olarak Bilinmektedir.

Denize sıfır, ağaçlar altında, sakin ama Didim merkeze 6,5 km yakınlıkta ki kampta 24 saat güvenlik görevlileri gözetiminde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Böyle bir imkân çoğu kamp yerinde bulunmuyor. Hafta sonları neredeyse tıklım tıklım olmaktadır. Kamp Alanında buzdolabı kiralayabiliyorsunuz, Elektrik alabiliyorsunuz(uzatma getirmenizde fayda var), ortak kullanım alanlarında bulaşıklarınızı ve çamaşırını yakabilirsiniz. İçeride market var.

Tavşan Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı Fiyatları 2021 

Belediye tarafından işletilmesinden dolayı fiyatları makuldür.

Kendi çadırınızı kurmak için 48 TL (4 Kişiye Kadar, sonrası için ek 16 TL alınıyor)

OKUMALISIN  Çiçekli Köy - Yaka Köy Nerede - Nasıl Gidilir - Kahvaltı - İZMİR

Çadır Kiralama Günlük 75 TL

Eğer arabanız varsa bir seferliğine 18 TL ödüyorsunuz.

         Tavşan Burnu Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2021           

  • Kişi Başı……………….: 6 TL
  • Otomobil ……………..: 18 TL
  • Karavan ………………: 35 TL

                 Tavşan Burnu Tabiat Parkı’na Gidilir?          

  • Didim Merkeze 6,5 km,
  • Aydın’a 94 Km,
  • İzmir’e 155 Km,
  • Bodrum’a 116 Km,
  • Söke’ye 47 Km,
  • Altın Kum plajına 10 km uzaklıktadır.
  • Didim’den günü birlik şehir içi araçları ile veya Didim Söke araçlarıyla ’da ulaşım sağlanabilmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir