Tavşan Burnu Tabiat Parkı ve Kamp Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Tavşan Burnu Tabiat Parkı ve Kamp Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tavşan Burnu Tabiat Parkı ve Kamp Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?– Aydın  Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Tavşan Burnu Tabiat Parkı ve Kamp Alanı Nerede;

Aydın ilinin Didim ilçesi sınırlarında Yalıköy mevkiinde bulunmaktadır. Tabiat Parkı, Ağaçlarla çevrili patika yolları, piknik alanları ve kamp alanıyla sessiz, Sakin, huzurlu bir yerdir.

Tavşan Burnu Tabiat Parkı ve Kamp Alanları Hakkında;

Tabiat Parkı, 15,87 hektar büyüklüğünde olup, Denize girebileceğiniz, günübirlik kullanım amaçlı rekreatif faaliyetler ve çadır kurmaya elverişli bir alandır. 2014 yılı Yaz dönemi başından itibaren T.C Didim Belediyesi’ ne devrolunan yer Doğa ile iç içe, stresten ve şehir gürültüsünden uzak, deniz ve ormanın kucaklaştığı muhteşem bir yerdir.

Tavşan Burnu Milli Parkı, Kampçılar tarafından çok sevilen bir yerdir. Kendi çadırınızı kurabilir veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Didim Belediyesi tarafından işletilir. Belediye tarafından sağlanan imkanlardan dolayı yoğun ilgi duyulmaktadır. Saha içerisinde uzun güzel bir kumsal, plaj voleybolu sahası, piknik masaları, duş tuvalet (wc) Restaurant ve market mevcuttur. Hatta çadır kiralayabiliyorsunuz. Tüm bunların etkisiyle tabiat Parkının ismi Tavşan Burnu Kamp Olarak Bilinmektedir.

OKUMALISIN  Aziziye Tabyası Nene Hatun ve Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Belediye tarafından işletilmesinden dolayı fiyatları makuldür. Kendi çadırınızı kurmak için 25TL ödüyorsunuz, eğer arabanız varsa bir seferliğine 15 TL (yani ilk gün için 40 TL) ödüyorsunuz. Denize sıfır, ağaçlar altında, sakin ama Didim merkeze 6,5 km yakınlıkta ki kampta 24 saat güvenlik görevlileri gözetiminde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Böyle bir imkân çoğu kamp yerinde bulunmuyor. Hafta sonları neredeyse tıklım tıklım olmaktadır.

Tavşanburnu Tabiat Parkı, 2015 yılında ‘Mavi Bayrak’ nişanına layık görülmüştür. Ödüllü deniz ve sahilinden faydalanmak, tarihi yerleri gezmek isteyenler Tavşanburnu Tabiat Parkına mutlaka uğramalıdır.

Tavşan Burnu Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

 • Kişi Başı : 5 TL
 • Otomobil : 10 TL
 • Karavan : 20 TL
 • 1 Ünite Çadır 20 TL

Tavşan Burnu Tabiat Parkı Gidilir;

 • Didim Merkeze 6,5 km,
 • Aydın’a 94 Km,
 • İzmir’e 155 Km,
 • Bodrum’a 116 Km,
 • Söke’ye 47 Km,
 • Altın Kum plajına 10 km uzaklıktadır.
 • Didim’den günü birlik şehir içi araçları ile veya Didim Söke araçlarıyla ’da ulaşım sağlanabilmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.