Tayvan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Tayvan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Tayvan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Tayvan Ankara Büyükelçiliği Hakkında           

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Tayvan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Tayvan Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz Tayvan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Tayvan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

             Tayvan Ankara Büyükelçiliği Nerede?            

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Rabat Sokak’ta bulunmaktadır.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Hafta içi her gün saat 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Konsolosluk Bölümü ise 09:00-12:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

 Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Rabat Sokak No: 16 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312 436 72 55

Tayvan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Rabat Sokak’ta bulunmaktadır.

Tayvan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman Tayvan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman Tayvan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol üzerinde 2. Işıklardan sola doğru Reşit Galip Caddesine doğru dönünüz. Yokuş aşağı inilen bu yolda 1. Değil 2. Sağdaki sokak Rabat sokaktır. Elçilik bu sokak üzerindedir.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru(Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (MacaristanCaddesi)Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa döndükten sonra yola devam edin ve 2 veya 3. Sağda Rabat sokak tabelası göreceksiniz. Buradan sağa doğru dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman Tayvan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman Tayvan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

 -Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments