Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Teke Taşşağı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Teke Taşşağı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Teke Taşşağı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir? Piknik ve Kamp yapılacak Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.


Teke Taşşağı Koyu, Antalya
İlinin Tekirova yakınlarında bulunmaktadır. İsmini Koyun içerisinde bulunan yumurtaya benzeyen iki kayalardan almaktadır. Antalya’nın keşfedilmemiş yerlerinden biri olan bu koya genellikle bölge sakinleri tercih etmektedir. Muhteşem doğa içerisinde Yeşillikler arasında Piknik yapabileceğiniz, Kamp yapıp yüzebileceğiniz bir yerdir.

Teke Taşşağı Koyu sahilinden bahsedecek olursak, Kum çakıl karışımı sahili, Çarşaf gibi denizi ve tertemiz deniziyle bakirliğini korumaktadır. Caretta Carettaların üreme alanı olarak ta bilinen bir alandır. Şeritlerle çevrili alanı göreceksiniz. Olta balıkçılığı ile uğraşıyorsanız eğer, Hazırlıklı gelin koyun bir bölümünde balık tutabilirsiniz.

Teke Taşşağı Koyunda Kamp Yapılır mı?

Evet yapılır. Aslında bu koy Kampçı ve Balıkçıların vazgeçilmez alanlarındandır. Kamp yapacaklar için; Telefonun çekmediğini belirtelim. Kaynak suyu bulunuyor, Ateş yakabilirsiniz, Herhangi bir tesis yok, En yakın Market Tekirovadadır. Gelirken eksiklerinizi tamamlayıp gelmenizde fayda var.

Teke Taşşağı koyu’na Nasıl Gidilir;

Teke Taşşağı Koyu, Antalya İlinin Tekirova yakınlarında bulunmaktadır. Antalya şehir merkezine 65 km , Tekirova’ya 7 km uzaklıktadır. Antalya-Kemer, Kemer-Kumluca yolundan devam ettiğinizde Tekirova tabelasından dönerek gidebilirsiniz. Tekirova beldesine geldiğinizde sahil kısmına doğru devam ettiğinizde Amara Dolce oteline gelmeden önceki toprak yola giriş yaptığınızda 5 km ilerledikten sonra birinci değil ikinci koy Teke Taşşağı Koyudur.

OKUMALISIN  Doyran Göleti Nerede – Nasıl Gidilir - Kamp - Piknik Alanları?

Aracıyla gideceklere tavsiyemiz eğer aracınız 4*4 değil ise koya yakın bir yere bırakarak yürüyerek gitmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca Haritalar da yer TEKİROVA BEACH olarak geçmektedir. kesin bir yer göstermediğinden Tekirova beldesinden yöre halkına sorduğunuzda göstereceklerdir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir