Tekkeköy Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Sarayköy / DENİZLİ

Tekkeköy Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Sarayköy / DENİZLİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tekkeköy Kaplıcası  Nerede – Nasıl Gidilir – Denizli’de Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Tekkeköy Kaplıcası Hakkında Bilgiler                  

Denizli ilinin Sarayköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sarayköy ilçesine bağlı Tekkeköy’de bulunur. Denizli şehir merkezine yakın bir mesafededir. Sarayköy ilçe merkezine yaklaşık 20 km mesafededir.

Tekkeköy kaplıca bölgesinde Roma döneminden kalma hamam bulunmaktadır. 90 dereceye kadar ulaşan sular şifa kaynağıdır. Huzurlu ve sağlık dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Dilerseniz mesire alanlarında piknik, mangal yapabilirsiniz. Tesislerde her tür imkân bulunmaktadır.

Tekkeköy Kaplıcasının Faydaları

Su ve Çamur Banyosu: romatizma, cilt ve deri hastalıkları iyi gelmektedir. Ayrıca kadın hastalıklarına da şifa olmuştur.

İçmeler: İçme kürleri ise mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi rahatsızlıklarına ve beslenme bozukluklarına iyi gelir.

Tekkeköy Kaplıcaları Konaklama

Tekkeköy bölgesinde konaklamak oldukça kolaydır. Bu bölgede birçok otel ve pansiyon yer almaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı olması burayı daha çekici bir duruma getirmektedir.

                      Tekkeköy Kaplıcası Nerede?                         

Tekkeköy Kaplıcası, Denizli ilinin Sarayköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sarayköy ilçesine bağlı Tekkeköy’de bulunur. Denizli şehir merkezine yakın bir mesafededir. Sarayköy ilçe merkezine yaklaşık 20 km mesafededir.

               Tekkeköy Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?                 

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Sarayköy ilçesinden Tekkeköy dolmuşlarını kullanmalıdırlar. Hususi araç ile gelmek isteyenler tabelaları takip ederek rahat şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.