Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Tematik Mutfak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Tematik Mutfak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tematik Mutfak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Dulkadiroğlu Tematik Mutfak Müzesi olarak bilinen bu müze, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından 2018 yılında yapılmıştır. 19 yy Osmanlı Dönemine ait Kahramanmaraş’ın tarihi konaklarından  birinde hayata geçirilmiştir. Tematik Mutfak Müzesinde, Bölgenin Muftak Kültürü, Yemek çeşitleri, Zengin Tarifler ve çeşitliliği sergilenmektedir.

Mutfak Müzesi, Kahramanmaraş mutfağının en Lezzetli ve geleneksel kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla yapılmıştır. Müzede,  unutulmaya yüz tutan lezzetlerin tarifleri işin ustaları tarafından mutfak kısmında ziyaretçilere sergileniyor. Ayrıca geçmiş yıllardan kalma misafir odası, Gelin odası, zahire odası ve diğer bölümleri aslına uygun olarak yapılmıştır. Konağın En üst Katında geleneksel Türk sivil mimarisinin en belirgin özelliklerinden olan cihannümaya (camlı çatı katı) ‘na Ahşap merdivenlerden çıkarak, Maraş şehrinin izleemyi unutmayınız.

Tematik Mutfak Müzesi, Eski dönemdeki insanların tamamen ev, mutfak kültürünü çok iyi yansıtmışlar.Kahramanmaraşı gezmeye geldiğinizde bu müzeyi gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Tematik Mutfak Müzesi Giriş Ücreti;

Müzeye Giriş Ücretsizdir.

OKUMALISIN  Lamos Kanyonu Nerede - Nasıl Gidilir?

Tematik Mutfak Müzesi Ziyaret Saatleri;

Müze, Hafta içi : Saat 08.00-17.00

Hafta Sonu : Saat : 09.00 – 17.00

Tematik Mutfak Müzesi İletişim Bilgileri;

Telefon : (0344) 212 46 00

Adres:  Kurtuluş, Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş

Tematik Mutfak Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Tematik Mutfak Müzesi, Şehir Merkezine yakın bir konumdadır. Şahsi aracınız ile gelirken Bayrak Anıtında Hatuniye Camine doğru gittiğinizde yönlendirici tabelalar yardımıyla rahatça bulabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecekler, Ulu Camiye giden minibüslere bindiğinizde Bayrak anıtında inip yürüyebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir