Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun-Terme Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Terme Gezi Rehberi? Terme Gezilecek Yerler?

Terme, Samsun’a bağlı bir ilçedir. Terme ilçesi Samsun il merkezine 57 km uzaklıkta yer almaktadır. Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunmaktadır. Karadeniz iklimin etkisi altındadır. Bu sebeple ormanlık alanlar ile kaplıdır.  Terme ilçe merkezi denizden 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Hem doğal hem de tarihi birçok güzelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Terme Gezilecek Yerler

Terme Miliç Çamlık Mesire Alanı ve Plajı

Terme Miliç Çamlık Mesire Alanı ve Plajı Samsun ilinin Terme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Terme ilçe merkezine bağlı Yalı Mahallesi’nden Akçay’a kadar uzanmaktadır. Terme ilçe merkezine 9 km mesafededir. Samsun merkeze yaklaşık olarak 65 km mesafede bulunmaktadır. Terme Miliç Plajı ve Mesire Alanı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ..

Simenit Gölleri (Göller Bölgesi)

Simenit Gölü, Yeşilırmak deltasının doğu kısmında yer alan kıyı set gölüdür. Semenlik, Simenit, Karasu ve Arapsazı isimleri ile de bilinir. Akgöl, Simenit ve Silindir Göllerinin bulunduğu alan göller bölgesi olarak bilinmektedir. Göller Bölgesi Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Yaban Hayatı Koruma Sahası olarak kabul edilmiştir. Simenit Gölü Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ..

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Samsun ilinin Terme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Terme ilçe merkezine bağlı Yukarı Söğütlü Köyü sınırları içerisindedir. Terme ilçe merkezine 11 km mesafededir. Samsun merkeze yaklaşık olarak 49 km mesafede bulunmaktadır.  Büyük bir mezarlığım içerisinde bulunmaktadır. Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ..

Terme Pazar Cami

Terme Pazar Cami Samsun ilinin Terme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Terme ilçe merkezine bağlı Yeni Mahalle sınırları içerisindedir. Samsun merkeze yaklaşık olarak 58 km mesafede bulunmaktadır. Terme Pazar Cami Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Yapılış tarihi 1840’lı yıllara denk gelmektedir. Terme Pazar Cami Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ..

Cüneyd-i Bağdadi Türbesi

Cüneyd-i Bağdadi başka bir isimle Cini Bağdad olarak tanınır. İki tane türbe mevcuttur. Bu türbelerden birsi düzlük alanda iken diğeri tepede yer almaktadır.  Basit bir biçimde inşa edilmiştir. Türbede dokuz metre uzunluğunda sanduka vardır. Cüneyd-i Bağdadi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ..

Terme Nerede?

Terme Samsun’a bağlı bir ilçedir. Terme ilçesi Samsun il merkezine 57 km uzaklıkta yer almaktadır. Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunmaktadır. Karadeniz iklimin etkisi altındadır. Bu sebeple ormanlık alanlar ile kaplıdır.  Terme ilçe merkezi denizden 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Hem doğal hem de tarihi birçok güzelliği bünyesinde barındırmaktadır.

OKUMALISIN  Karahayıt Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Terme Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Samsun merkezden Terme ilçe dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile Samsun merkezden gelmek isteyenler ise D010/E70 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Ayrıca Samsun’da bulunan havalimanı yaklaşık 40 km’dir. Bundan dolayı hava yolu ile de ilçeye gelinebilir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.