Terme Miliç Plajı ve Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Terme Miliç Plajı ve Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Terme Miliç Plajı ve Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Terme Miliç Plajı ve Mesire Alanı                   

Terme Miliç Plajı ve Mesire Alanı, Samsun ilinin Terme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Terme ilçe merkezine bağlı Yalı Mahallesi’nden Akçay’a kadar uzanmaktadır. Terme ilçe merkezine 9 km mesafededir. Samsun merkeze yaklaşık olarak 65 km mesafede bulunmaktadır.

Bu bölge mavinin ve yeşilin bütünleştiği büyüleyici güzelliğe sahiptir. Özellikle hafta sonları tatilinizi geçirmek için bulunmaz bir yapıya sahiptir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Miliç Sahil Tesisleri, denize girmek, güneşlenmek, ailesi ile piknik yapmak, düğün-toplantı gibi organizasyonlar düzenlemek, değişik tatlar tatmak ya da gezmek için tercih edilebilecek bir yapıdadır. Oldukça büyük bir alana kurulu olan tesis, ücret ile giriş kabul etmektedir. Araç otoparkı, çocuk parkları ve diğer sosyal donatılar tesis içinde hizmete sunulmuştur. Yazın şezlong ve şemsiye de kiralanabilen tesis, içinde barındırdığı çamlık ile mangal ve piknik yapmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Kamp yapmak isteyenler için de uygun alanlar bulunmaktadır.

                       Terme Miliç Çamlık Plajı                           

Terme Miliç Çamlık Plajı, mavi bayraklı bir plaj olarak karşımıza çıkmaktadır. 500 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde doğal kumsala sahiptir. Oldukça sığ bir yapıya sahiptir. Yaklaşık 20 metreye kadar 40 cm su seviyesindedir. Bu sebeple çocuklu aileler ve acemi yüzücüler tarafından oldukça yoğun talep görmektedir. Karadeniz’in genel özelliği olan yosunlar burada da ara ara bulunmaktadır.

Burada bir iskele de bulunmaktadır. Genellikle çok hafif rüzgârlı yapıya sahip olan bu kıyı denize girmek için idealdir. Plajda WC, duş, büfe gibi faydalanabileceğiniz noktalar mevcuttur.

                          Terme Miliç Kamp Alanı                          

Burada kalmak isteyenler için çok güzel bir kamp alanı mevcuttur. Mesire alanının sonunda kamp ve karavan alanı bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesiste çadır kampı yapma şansına da sahipsiniz. Araç girişi ve kamp için 25 lira ödemeniz gerekmektedir.(2022 yılı için)

Çadır yeri bedeli (günlük): 55 TL

1 çadır 2 kişi günlük) 55 TL 

Karavan yeri(günlük): 70 TL

     Miliç Çamlık Mesire Alanı Fiyat Listesi 2022       

Otopark girişi: 10 TL

Kişi başı ücret: 5 TL

Bisiklet: 5 TL

ATV: 10 TL

Otomobil-Kamyonet-Pikap: 15 TL

 Terme Miliç Çamlık Mesire Alanı ve Plajı Nerede? 

Çamlık Mesire Alanı ve Plajı, Samsun ilinin Terme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Terme ilçe merkezine bağlı Yalı Mahallesi’nden Akçay’a kadar uzanmaktadır. Terme ilçe merkezine 9 km mesafededir. Samsun merkeze yaklaşık olarak 65 km mesafede bulunmaktadır.

  Terme Çamlık Mesire Alanı ve Plajı Nasıl Gidilir?  

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Samsun merkezden Terme ilçe dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirler. Buradan Gölyazı Köy dolmuşları ile camiye ulaşabilirler. Hususi araç ile Samsun merkezden gelmek isteyenler ise D010/E70 ve Samsun-Ordu Yolu/D010/E70 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.