Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Titus Tüneli – Beşikli Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir?

Titus Tüneli – Beşikli Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Titus Tüneli – Beşikli Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir? – Hatay Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Titus Tüneli – Beşikli Mağarası  Hakkında;

Hatay iline bağlı Samandağ ilçesi sınırları içerisinde,  Çevlik Ören yeri olarak bilinen bölge içerisinde bulunmaktadır. Titus Tünelin yaklaşık 100 metre ilerisinde bulunan, mimari yapısı ve dekorasyonuyla büyük gösterişe sahip Beşikli Mağarası içerisinde, Roma dönemine ait mezarların bulunduğu ve bu mezarlarında Roma döneminin ünlü soylu bir aileye ait olduğu söylenmektedir.

Titus Tünelin denize bakan tarafında bulunan girişe göre sağından devam ettiğinizde 100 metre ileride bulunan Beşikli Mağarası, kaya mezarlarının en geniş ve en ünlü yapısı olarak bilinmektedir.

Mağara içerisinde bölüm bölüm ayrılmış tam on iki tane mezar bulunuyor. Mezarlar arasında duvarlar bulunmaktadır. Taş tan yapılan bu mezarlar, taş sütunlardan oluşup merdivenlerden inilerek her birine ulaşabiliyorsunuz. Tamamen taş oyma işçiliği ile yapılmış bu yapılar görenleri adeta şaşkına çeviriyor, çok eski zamanlarda makine olmadan nasıl oyulduğu merek konusu.

OKUMALISIN  Mazı Köyü Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Titus Tüneli – Beşikli Mağarası ’na Nasıl Gidilir;

Beşikli Mağarasına ulaşmak için ilk önce Titus Tüneline gelmeniz gerekiyor, Tünele ulaştıktan sonra 100 metre ileride Mağara bulunuyor.

Hatay İl Merkezi-Beşikli Mağarası 40 km,

Samandağı-Beşikli Mağarası 7 km,

Beşikli Mağarasına Samandağı ilçesinden hareket eden servislere binerek gidebilirsiniz.

Kendi Aracınızla gidecekseniz eğer, Samandağı ilçe merkezinden iki yol bulunuyor. Birincisi sahil yolundan gidilen yol ikincisi Cumhuriyet caddesini devam ederek Mağaracık Mahallesinden gidilen yol, Her iki yolda Antakya-Samandağı yolu olarak bilinen yol da birleşiyor, bu yoldan devam ettiğinizde Çevlik jandarma komutanlığını geçtikten sonra karşınıza gelen Titus Tüneli ve Beşikli Mağarası tabelasından dönerek gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Niğde Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Niğde Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Niğde Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir