Tokatlı Kanyonu Zipline Nerede – Nasıl Gidilir – Fiyatları 2023 Yılı

Tokatlı Kanyonu Zipline Nerede – Nasıl Gidilir – Fiyatları 2023 Yılı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tokatlı Kanyonu Zipline Nerede – Nasıl Gidilir – 2023 Yılının Fiyatları – Zipline Kaç metre yüksekten uçuyor – Uzunluğu Ne Kadar bu konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Safranbolu Zipline, Karabük İlinin Safranbolu ilçesi İncekaya Mevkiinde bulunmaktadır. Tarihi  güzellikleriyle bilinen Safranbolu, Doğal güzelleri ile de görülmeye değerdir.  Yemyeşil ağaçları ile adeta oksijen deposu olan Tokatlı Kanyonu, sizlere keyifli bir yürüyüş imkanı sağlamaktadır.

Tokatlı Kanyonu, Hızar çayı yatağındaki kireç taş tabakalarının binlerce yıl aşınması sonucu oluşmuştur. Kanyon, Bir ucu Tokatlı Köyü’ne bir ucu Safranbolu’nun Eski Çarşı olarak adlandırılan bölümüne uzanan 9 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir.

           Safranblou Zipline Hakkında Bilgiler             

Tokatlı Kanyonu’nun eşsiz manzarası üzerinde yani 110 metre yükseklikte bulunuyor.  Bu yükseklikten yaklaşık 300 metrelik çift yönlü Zıpline parkuru ile heyecan dolu dakikalar yaşıyorsunuz.

Türkiye’nin En Yüksek Zipline Parkuru

Hem Manzaranın tadını çıkartıp hemde Aksiyon yaşayabileceğiniz bir etkinliktir. Tek kişi olarak binebildiğiniz bu parkurda kilo sınırlaması da bulunmaktadır. 30 – 100 kg arasında olmanız gerekiyor.

          Safranbolu Zipline 2023 Yılı Fiyatları       

Tokatlı Kanyonu Zipline Fiyatı 2023 Yılı

Tam ……………: 150 TL

Öğrenci ………: 120 TL

                   Zipline Çalışma Saatleri                          

Haftanın Her Günü Açık olan bu parkur, saat 10:00 – 20:00 arası hizmet vermektedir.

           Tokatlı Kanyonu Zipline Nasıl Gidilir?           

Safranbolu Zipline, Karabük İlinin Safranbolu ilçesi İncekaya Mevkiinde bulunmaktadır. Safranbolu ilçe merkezine ortalama 8 km uzaklıktadır. İstanbul’dan yola çıkanlar Bolu’yu geçip Ankara-İstanbul karayolunun Gerede kesiminden ayrılarak Karabük’e gelen 82 km’lik yolu 8 km daha giderek Safranbolu’ya ulaşabilirler.

Ankara’dan gidecekler, Kızılcahamam-Gerede-Eskipazar-Çumayanı-Safranbolu güzergahını takip ederek gidebilirler. Ortalama Saat 30 dakika sürmektedir.

Adres: İncekaya Su Kemeri Mevkii, Tokatlı Kanyonu Girişi, Cam Teras Yanı, Safranbolu-Karabük

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.