Topçam Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Topçam Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Topçam Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Topçam Mesire Alanı Nerede?                       

Mesire Alanı, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır. Konyaaltı sahilinin hemen ilerisinde yeni yapılan bu mesire alanı, Kızılçam ormanlarıyla hem piknik yapabileceğiniz hem de denize girebileceğiniz güzel bir alandır.

Topçam Günübirlik Piknik Alanı, halkın daha düzenli, güvenilir, temiz ve huzurlu bir ortamda piknik yapması ve denize girmesi için modern ve kullanışlı bir duruma getirilmiştir. Peyzajı, yolları, aydınlatması, piknik alanları ve plaj hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır. 30 dönümlük arazi üzerine kurulu günübirlik piknik alanında, yaklaşık bin 500 kişinin piknik yapabileceği gölgelikli 200 oturma grubu vardır. Çocuklar için de alçak oturma grupları yer almaktadır.

Temizliğin ön planda tutulduğu tesiste ebeveynlerin ve çocukların ayrı ayrı faydalanabileceği onlarca çeşme ve lavabo bulunuyor. Ayrıca tesis, ziyaretçilerin otopark sıkıntısını çözmek için 300 araç kapasiteli otopark alanına sahip. Topçam’da, mescit, mangal yerleri, duşa kabin, WC, çevre aydınlatma, otopark, kasap, market ve büfeler ziyaretçilerin konforu için en iyi şekilde hizmet vermektedir. Şehrin stresinden uzaklaşmak isteyen vatandaşlar piknik için evlerinden çıktığı zaman, tesiste kömür, et çeşitleri, içecek türleri ve market ihtiyaçlarını giderebiliyor.

Engelli bireyler, günübirlik tesise yerleştirilen engelli rampaları ile plajı ve piknik alanlarını rahatlıkla kullanabiliyor. Ailecek hem piknik yapmak için hem de yüzmek için kesinlikle gitmenizi tavsiye edeceğimiz bir alan.

         Topçam Kadınlar Plajı Hakkında Bilgiler                  

Topçam Plajının hemen yanı başında yeni açılan bu plaj, Topçam plajıyla-Konyaaltı sahiliyle aynı konumdadır. Kızılçam ormanlarının yanı başında doğayla iç içe olacağınız bu güzel alanda keyifli anlar sizleri bekliyor. Genelde kum ağırlıklı olan sahiliyle yer yer çakıl kum karışımına denk gelebilirsiniz.

           Topçam Mesire Alanı Giriş Ücreti 2023                

Kişi Başı Giriş Ücreti(yaya)……. 16 TL

Otomobil Giriş Ücreti …………..48 TL

                 Topçam Mesire Alanı Nasıl Gidilir?                       

Antalya – Kemer karayolunun 14. kilometresinde yer alan Topçam Mesire Alanına özel aracınız ile gitmek isterseniz, Kemer yolunun 14. Kilometresinde ki liman mahallesi yol ayrımında sahile doğru dönerek gidebilirsiniz

Antalya İl merkezinden ya da otogarından kalkan Konyaaltı otobüsleri ile Topçam Mesire Alanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şehir içinden KL08 belediye otobüsleri plajın girişine kadar geliyor.

KC06 No’lu : Muratpaşa Belediyesi – Sarısu (Konyaaltı) arası hizmet veren Otobüse binerek Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

KF52 No’lu : Kepezaltı – Sarısu (Konyaaltı) arası hizmet veren Otobüse binerek Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

KL08 No’lu: Lara – Sarısu (Konyaaltı) arası hizmet veren Otobüse binerek Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

UC32 No’lu: Cumhuriyet Meydanı – Sarısu (Konyaaltı) arası hizmet veren Otobüse binerek Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

515 No’lu : Üçoluk – Sarısu (Konyaaltı) arası hizmet veren Otobüse binerek Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

KC34 No’lu: Ermenek – Sarısu (Konyaaltı) arası hizmet veren Otobüse binerek Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

800 Nolu Havaalanı Sarısu arası hizmet veren Otobüse binerek Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

600 Nolu Otogar – Havaalanı arası hizmet veren Otobüse Otogardan bindiğinizde aktarma yapmanız gerekiyor o nedenle MİGROS’ta inip KL08 otobüsü ile Topçam Mesire Alanına ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments