Tophane Çeşmesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Tophane Çeşmesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tophane Çeşmesi Nerede – Nasıl Gidilir? Beyoğlu Gezilecek Yerler? Konuları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tophane Çeşmesi Hakkında;

Tophane Çeşmesi, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tophane semtinde bulunuyor. Tophane Meydanı’nda yer almaktadır.

Tophane Çeşmesi 1732’de Sultan l. Mahmut tarafından yaptırılmıştır. İstanbul’un en yüksek duvarlı çeşme olma özelliğine sahiptir. İstanbul’un üçüncü büyük çeşmesidir. Çeşmenin kitabesi şair Nafihi tarafından yazılmıştır.

Osmanlı üslubundan Batı üslubuna geçiş dönemini yansıtan Tophane Çeşmesi, yapımı aşamasında Tophane’de bulunan dükkanlar yıktırılarak meydan açılmıştır. 1837 ve 1956-1957’de iki kez geniş kapsamlı bir onarım sürecinden geçmiştir.

Tophane Çeşmesi Nerede?

Tophane Çeşmesi, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tophane semtinde bulunuyor. Tophane Meydanı’nda yer almaktadır.

Tophane Çeşmesi Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 28T, 129T, 30D, 70KE otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M2 ve Tramvay T1 hattına binerek gelebilirler.

OKUMALISIN  Kılıç Ali Paşa Hamamı Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.