Topuk Yaylası – Göleti Nerede – Nasıl Gidilir?

Topuk Yaylası – Göleti Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Topuk Yaylası – Göleti Nerede – Nasıl Gidilir? –  Düzce Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Topuk Yaylası – Göleti

Topuk Yaylası Göleti Düzce ilinin Kaynaşlı İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Topuk yaylası mevkisinde bulunmaktadır.

Yaylanın rakımı yaklaşık 1300 m dir. Topuk yaylasının bulunduğu bölge eşsiz manzarası ve insana huzur veren şehrin gürültüsünden uzak mükemmel bir doğa güzelliğe sahiptir. Tam kafa dinleme yeri olduğunu söyleyebilirim.  Burada olta balıkçılığı yaygın şekilde yapılmaktadır. Gölün etrafı yaklaşık 2,3 km uzunluğa sahip ve burada doğa yürüyüşü yapılabilirsiniz. Ayrıca bisiklet turu yaparak hafta sonunu enerjik geçirebilir ya da bol bol manzara fotoğrafları çekme şansına sahipsiniz. Bu güzel ortamı bulmuşken fotoğraf çekmek için makinelerinizi unutmamanızı tavsiye ederim. Göl ve çevresinde çadır kampı yapabilirsiniz. Göletin çevresinde tuvalet imkânı bulunmaktadır.

İsteyenler Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Tesislerinde konaklama şansına sahipler. Bu tesiste sadece konaklama hizmeti yanı sıra Ana Restaurant, Alacarte Restaurant, Alacarte Cafe-Bar, Vitamin Bar seçenekleri de yer almaktadır. Göl manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilir yada güzel bir sabah kahvaltı yapabilirsiniz.

OKUMALISIN  Yunus Emre Cami ve Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri

Tesisin temelleri 27 Mayıs 2010’da atılmıştır. 13 aylık bir çalışmanın ardından hizmet vermeye başlamıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edilmiştir.

8 bin 091 metrekarelik inşaat alanı ile tamamı doğal ahşap malzemeden yapılan tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle birlikte 8 bin 605 metrekareyi bulunmaktadır.

Tesiste 1 adet 68 X105 metre ebatlarında çim futbol sahası, 1 adet 40X60 metre ebatlarında çim antrenman sahası ve 40’ı dubleks toplam 80 oda mevcuttur.

Tesiste ayrıca otopark, 210 metrekarelik bir fitness merkezi, göle bakan 330 metrekarelik bir restoran, 160 metrekarelik çok amaçlı salon, Türk hamamı, buhar odası, sauna ve masaj odaları ile birlikte, yürüme ve koşu parkurları gibi bölümler de yer almaktadır.

Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri Konaklama Fiyatları

Göl Tarafı Odalar: Tek Kişilik: 250tl-500tl Arası

Göl Tarafı Odalar: Çift Kişilik: 400tl-700tl Arası

OKUMALISIN  Çifte Minareli Asma Köprü Nerede - Nasıl Gidilir?

Orman Tarafı Odalar: Tek Kişilik: 250tl-400tl Arası

Orman Tarafı Odalar: Çift Kişilik: 300tl-550tl Arası

Topuk Yaylası – Gölet  Nerede ve Nasıl Gidilir?

Topuk Yaylası Göleti Düzce ilinin Kaynaşlı İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Topuk yaylası mevkisinde bulunmaktadır

Topuk yaylasına ulaşmak için hususi aracınızla İstanbul – Bolu güzergâhında ilerlemeniz gerekmektedir. D100 karayolundan önce Çamlıpınar Göleti‘nin de bulunduğu Dipsizgöl’e, sonra da Bıçkıyanı Köyü’nü geçerek Topuk Yaylası’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol boyunca kahverengi yayla tabelaları sizi zaten yönlendirecektir. Düzce ile yayla arasındaki mesafe 41km dir. Bu mesafe yaklaşık 50 dk sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.