Topuk Yaylası Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kütahya

Topuk Yaylası Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kütahya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Topuk Yaylası Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik Alanları?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

       Topuk Yaylası Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler       

Topuk Yaylası Tabiat Parkı, Kütahya ilinin Domaniç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tabiat parkı Kütahya il merkezine yaklaşık olarak 101 km Domaniç ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 10 km mesafede bulunmaktadır.

Tabiat parkının bulunduğu arazi yaklaşık olarak 780 dekarlık orman alanı ve göl alanını içerisinde barındırmaktadır. 2017 yılında 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu’na göre Topuk Yaylası Tabiat Parkı Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Ülkemizin 210. tabiat parkı olarak ilan edildi.

Tabiat parkının bulunduğu alan Uzun boylu kayın ağaçları ile sahanın güneyinde yer alan gölet yeşil ve mavinin iç içe olduğu güzel bir manzara oluşturmaktadır. Bu özelliği ile Karadeniz bölgesini andırmaktadır. Kayın, alıç, yaban eriği ve kuşburnu tabiat parkında en fazla rastlanan ağaç türleridir. Yaban domuzu, kurt, ayı, tilki ve ağaç sansarı gibi hayvanlara rastlamanız mümkündür.

Topuk Yaylası Tabiat Parkı ilkbahar- yaz aylarında yemyeşil, sonbahar da tam bir renk cümbüşü ve kış aylarında bembeyaz görüntüsü ile şehirden sıkılanlar, doğada kafa dinlemek, doğa yürüyüşü yapmak ve kendini yenilemek isteyenler için harika fırsatlar sunuyor. Kamp ve Piknik yapmak içinde uygun alanlar bulunmaktadır.

 Topuk Yaylası Tabiat Parkı’nda Kamp Yapılır mı?

Evet, Kamp için uygun bir alandır. Kamp yapmak isteyenlerden Ekstra bir ücret alınmaktadır.

Topuk Yaylası Tabiat Parkı 2022 yılı Kamp Ücreti Günlük 10 TL

         Topuk Yaylası Tabiat Parkı Giriş Ücreti           

Topuk Yaylası Tabiat Parkı 2022 yılı Giriş Ücreti

Şahıs ……….. 3 TL

Otomobil …..9 TL

Otobüs……… 81  TL

            Topuk Yaylası Tabiat Parkı Nerede?                

Topuk Yaylası Tabiat Parkı, Kütahya ilinin Domaniç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tabiat parkı Kütahya il merkezine yaklaşık olarak 101 km Domaniç ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 10 km mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Bursa il merkezine yaklaşık 82 km mesafededir.

        Topuk Yaylası Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?          

Buraya hususi aracınız ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Topuk Yaylası Tabiat Parkı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma İle Gidecekler; Domaniç İlçe otogarından hareket eden İnegöl Minibüslerine binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelecek olanlar Domaniç-İnegöl Karayolu’nun 11. Kilometresinde yer alıyor. Kütahya merkezden gelecek olanlar Kütahya Tavşanlı Yolu ve İnegöl Tavşanlı Yolu/D595 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.