Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Topuklu Çeşmesi Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul Gezilecek Yerler?

Topuklu Çeşmesi Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul Gezilecek Yerler?

Sevgili seyyahlar bu yazımızda Topuklu Çeşmesi Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı – Kim Yaptı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Topuklu Çeşmesi Hakkında Bilgiler           

Topuklu Çeşmesi, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Kaleiçi Mahallesinde Topuklu Sokakta yer almaktadır. İlçe merkezinde bulunuyor.

Topuklu Çeşmesi Çatalca’nın tarihinde önemli bir yere sahiptir. Çeşme II. Ahmet döneminde inşa edilmiştir. Topuklu Çeşmesi, günümüzde ayakta kalmayı başarabilen yapıtlardan birisidir. Çeşme, hala orijinalliğini koruyor ve faal durumda bulunmaktadır.

 

Bu tarihi çeşmenin suyu söylenenlere göre Bizanslılar tarafından getirtilmiştir. Topuklu Çeşmesi’nin yapımında yığma taş malzeme kullanılmıştır. Çeşmenin önünde bir havuz ve yakınında tarihi bir çınar ağacı bulunmaktadır. Çatalca merkezi gezmeye geldiğinizde bu çeşmeyi ve bulunduğu bölgeyi kesinlikle gezmenizi tavsiye ederiz.

                              Topuklu Çeşmesi Nerede?                        

Topuklu Çeşmesi, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Kaleiçi Mahallesinde Topuklu Sokakta yer almaktadır. İlçe merkezinde bulunuyor.

OKUMALISIN  Sivrihisar Ermeni Kilise Nerede - Nasıl Gidilir?

                       Topuklu Çeşmesi’ne Nasıl Gidilir?                

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 401, 402, 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir