Tosya Yeşil Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Kastamonu Gezilecek Yerler?

Tosya Yeşil Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Kastamonu Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tosya Yeşil Göl Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız..

                     Tosya Yeşil Göl Hakkında;                          

Yeşil Göl, Kastamonu ilinin Tosya ilçesi sınırlarında Kargın köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yöre Halkı Tarafından Saklı Cennet olarak tarif edilmektedir. Orman içine gizlenmiş bu doğa harikası yer deniz seviyesinden 1570 metre yüksekte bulunuyor.

                           Yeşil Göl’de Neler Yapılır?                    

Ormanlık bir alan içerisinde adeta saklanmış bir şekilde bizleri bekleyen bu doğa harikası alan içerisinde bir çok etkinlik yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri başta olmak üzere, Mangal – Piknik etkinlikleri yapabilir veya Fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. 40-50 metre yükseklikte dev Orman ağaçları arasın da Oksijen deposu olan bu yer hafta sonu gelip yoğun geçen iş temposunun sitesini üzerinizden atacaktır.

OKUMALISIN  Abana Hacıveli Konağı Nerede - Nasıl Gidilir

Yeşil Göl içerisinde Üstü Kapalı bir kaç Ahşap çardak ve bir de ahşap seyir kulesi bulunuyor, buraya çıkıp manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

                        Yeşil Göl Giriş Ücreti                             

Yeşil Göl’e Giriş ÜCRETSİZDİR:

                          Yeşil Göl’e Nasıl Gidilir?                      

Yeşil Göl, Kastamonu ilinin Tosya ilçesi sınırlarında Kargın köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yeşil Göl, Tosya ilçe merkezine 28 km, Çankırı iline 61 km, Kastamonu il merkezine 92 km, Ankara’ya 195 kilometre uzaklıktadır.

Herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. Kendi aracı ile gidecekler için altta yerleştirdiğimiz harita yardımcı olacaktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.