Trabzon Bedesten Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir?

Trabzon Bedesten Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Trabzon Bedesten Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir? –  Trabzon Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bedesten Çarşısı Hakkında Bilgiler;

Bedesten Çarşısı, Trabzon il merkezinde bulunmaktadır. Tarihi çarşı, Şehir merkezinin sahil tarafında bulunmaktadır. Çarşı İçerisinde, Yöresel malzeme satan dükkânlar, Otantik mağazalar, Antika eşya satan dükkânlar,Bakırcılar,  Kumaş, Mücevher, Hac malzemeleri ve Hediyelik eşya satan dükkânlar bulunmaktadır. Bu tarihi bina içerisinde bir de otantik Cafe bulunuyor.

Trabzon Bedesten çarşısı hakkında bilgi verecek olursak,  20 * 22 boyutlarında, dikdörtgen planlı olarak yapılmıştır. Ülkemizde tek kubbeli tekniğiyle yapılan ilk Bedestenler arasındadır. Trabzon Bedesten Çarşısı, tüccarların doğudan aldıkları ipek, baharat gibi malları başta İstanbul olmak üzere batıdaki çeşitli şehirlere ihracat eden ticaret merkezi görevini yerine getiriyordu.

Trabzon gezilerinizde acaba memlekete giderken ne alsam diye düşünmenize gerek yok, bu çarşıya gelerek Trabzon şehrinin kültürüne uygun hediyelik eşyalardan alabiliriz.

Trabzon Bedesten Çarşısı Açılış – Kapanış Saatleri;

Bedesten, Saat 10.00’da açılıyor, Akşam Saat 23.00’da kapanmaktadır.

OKUMALISIN  Davraz Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Adres: Çarşı, Mahmut Goloğlu Caddesi No:15 Merkez/Trabzon

Bedesten Çarşısı’na Nasıl Gidilir;

Bedesten Çarşısı, Trabzon il merkezinde bulunmaktadır. Tarihi çarşı, Şehir merkezinin sahil tarafında bulunmaktadır.

Şahsi aracınızla gidecekseniz eğer, Cumhuriyet caddesinden kuzeye doğru ilerleyip, kazancılar sokağından bedesten caddesine giriniz, Buradan 300 metre kadar ilerlediğinizde, Trabzon Bedestenine ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Şehir merkezinden bineceğiniz dolmuşlar ile Bedesten caddesi Moloz dolmuş durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta bulunan harita yardımı ile gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.