Trabzon Botanik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı – Piknik

Trabzon Botanik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı – Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Trabzon Botanik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti –  Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

       Trabzon Botanik Parkı Hakkında Bilgiler         

Botanik Parkı, Trabzon’un Çamova Mevkiinde, 103 Dönümlük arazi üzerine kurulu olan Karadeniz Bölgesinin İlk Botanik Parkıdır. İçerisinde Çeşitli Bitki Türleri, Oyun Parkları, Seyir Kulesi ve birçok tesis bulunmaktadır

              Botanik Parkı İçerisinde Neler Var?          

Botanik Parkına ilk girdiğinizde karşınıza Yöresel Gastronomi Atölyesi çıkıyor. Buranın devamında,  Fındık Evi, Hayal Evi, Herbaryum, Ahşap Atölyesi, Trabzon Evi, Kır Kahvesi, Mimar Sinan Seyir Kulesi, Kır Kahvesi, El Sanatları Atölyesi, Geleneksel Kostüm Atölyesi, Resim Atölyesi ve idari binalar karşımıza çıkmaktadır.

Karadeniz Bölgesinin İlk Botanik Parkı

Ayrıca Park içerisinde; Kaskatlı havuzlar, Yürüyüş Yolları, Gölet, teraslar, amfi basamakları, çim amfi, pergola, hayal evi ve Trabzon ilini tanıtıcı figürler bulunmaktadır. Park içerisinde Piknik yapmak yasak, yeme içme açısından restoran ve çay bahçeleri bulunuyor, Mescit, Bay-Bayan WC’ler bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Hava Kuvvetleri Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - İSTANBUL

          Trabzon Botanik Parkı Giriş Ücreti                 

Botanik Parkına Giriş Ücretsizdir.

           Trabzon Botanik Parkı’na Nasıl Gidilir?          

Botanik Park şehir merkezine yakınlığı ile çok çabuk bulunacak bir yerdedir. Kent Merkezine 2,5 km, sahile 3,5 km uzaklıktadır. Zağnos Vadisi’ne 10 dakika,  Atatürk Köşküne ise 5 dk. Uzaklıktadır.

Toplu taşıma ile gidecekler, Erdoğdu-Çatak Dolmuşları ve Atatürk Köküne giden dolmuşlar, Botanik Parkından geçmektedir. Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta bulunan harita yardımı ile gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.