Trabzon Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Trabzon Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Trabzon Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? –  Trabzon Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Trabzon Şehir Müzesi Hakkında;

Trabzon Şehir Müzesi, Trabzon ilinin merkezinde Kahramanmaraş Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Müze, Trabzon şehrinin kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak ve şehre gelen yerli ve yabancı turistlere şehir hakkında bilgiler vermektedir.

Şehir Müzesi, Trabzon şehrinin dönemsel kronolojisi, halkın sosyal yaşamı, gelenek ve göreneklerin siyasi ve yönetim yapısı, yayla Kültürü, Eğitim, Sağlık,  Tarih ve ekonomik hayatı hakkında bilgiler vermektedir. Mankenler tarafından Trabzon mutfağına özgü yemeklerin yapıldığı bölümler bulunmaktadır.

Müzede Ayrıca, interaktif ve dijital sergileme teknikleri, Canlandırmalar, kiosklar, panolar ile müzeyi gezmeye gelenlere keyifli bir ortam oluşturulmuştur. Kısacası bu müzeyi gezdiğinizde, Trabzon ilinin tarihi, coğrafyası ve kültürü hakkında her şeyi buradan öğrenebilirsiniz.

Trabzon Şehir Müzesi Giriş Ücreti;

Giriş Ücreti, Tam 7.5 TL, İndirimli 3 TL

Trabzon Şehir Müzesi Ziyaret Saatleri;

Pazartesi Günleri Kapalıdır.

Haftanın diğer Günleri Saat 08.30-17.30 arası ziyarete açıktır.

OKUMALISIN  Heybeliada Sanatoryum Nerede - Nasıl Gidilir?

Trabzon Şehir Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Kemerkaya Mahallesi Kahramanmaraş Caddesi No:14 Ortahisar/Trabzon

Tel: (0462) 323 23 0

Trabzon Şehir Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Trabzon Şehir Müzesi, Trabzon ilinin merkezinde Kahramanmaraş Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibari ile gerek şahsi aracınızla gerekse toplu taşıma araçları ile kolayca bulabilirsiniz. Şahsi aracıyla gelenler, Kahramanmaraş Caddesinde ilerlediklerinde müze binasını görecektir. Toplu taşıma ile gitmek isteyenler, Kahramanmaraş caddesine giden araçlara binmeleri yeterli olacaktır.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta bulunan harita yardımı ile gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.