Anasayfa / Antik Kentler / Tralleis Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Tralleis Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tralleis Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tralleis Antik Kenti Nerede;

Antik Kent, Aydın ilinin Merkez efeler ilçesine bağlı Kemer mahallesine bağlı, kestane dağlarının güney yamacındaki plato üzerinde yer almaktadır. İl merkezine 3 km uzaklıkta bulunur. Trakyalılar ve Argoslular tarafından Dor göçleri sonrasında yaklaşık olarak milattan önce 13. Yüzyılında inşa edilmiştir.

Tralleis Antik Kenti Hakkında;

Tralleis Antik Kentinde günümüzde ayakta kalan tek yapı “Üç Gözler” dir. Üç Gözler, 2. asırda yapılan Gymnasiuma’nın kalıntısıdır. Gymnasiuma’nın, Antik çağda eğitim, spor ve kültür, sanat etkinliklerinin yapıldığı bir yapıdır.

Tralleis Antik Kentin de Roma dönemin den kalma bir hamam, tiyatro, agora, stadium antik kentte bulunan diğer yapılardır. Antik kentte Devam eden birçok kazı sayesin de Antik kentte toprak altında kalmış kısımları ortaya çıkarılmaktadır.

Tralleis Antik Kentte iki önemli heykel gün yüzüne çıkmıştır. Heykel sanatının dünyaca bilinen iki heykeli Farnese Boğazı ve Genç Atlet isimli heykeller Tralleis Antik kentte gün yüzüne çıkan iki önemli eserdir. İl Merkezine Yakınlığından dolayı ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Aydına gittiğiniz de uğramanız gereken bir yerdir.

OKUMALISIN  Karaköy Mesire Alanı – Nerede - Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Tralleis Antik Kentine Nasıl Gidilir?

Aydın il Merkezinin hemen yanı başındadır. Merkezde bulunan Kemer mahallesindedir. 5 dakikada gidebilirsiniz. İl merkezinde ki tabelalar dan yeri kolayca bulabilirsiniz.

Tralleis Antik Kentine Ziyaret Saatleri;

Yaz ayında, 08.00-19.00

Kış ayında, 08.00-17.00

( Arkeolojik Kazı Çalışmaları Nedeniyle Geçici Bir süre ile ziyarete KAPALIDIR.) (2020 yılı)

Tralleis Antik Kentine Giriş Ücreti;

Antik Kente Giriş Ücretsizdir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir