Tuğ Tepesi Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir?

Tuğ Tepesi Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tuğ Tepesi Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Tuğ Tepesi Seyir Terası

Tuğ Tepesi Seyir Terası Kastamonu ilinin Cide ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Cide İlçe merkezine 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Cumhuriyet mahallesi sınırları içerisindedir.

Tuğ tepesi üzerine Cide Belediyesi tarafından bir sosyal tesis yapılmıştır. Bu tesis halka açık durumdadır. Özelikle bu bölge kartpostallık fotoğrafların çekileceği bir manzaraya sahiptir. Bu sebeple fotoğraf makinelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Hem yaz hem de kış döneminde ziyaret edebilirsiniz. Yaz döneminde camları açarak doğa ile aradaki engel kalkıyor kış döneminde ise soğuktan etkilenmemek için camlar kapalı hale getiriliyor. Manzaraya karşı kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim. Karlı ve sucuklu pideleri de güzel. Burada otopark hizmeti de verilmektedir. Ayrıca burada gruplara yemek toplantı gibi organizasyonlarda yapılmaktadır.

Tuğ Tepesi Seyir Terası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Tuğ Tepesi Seyir Terası Kastamonu ilinin Cide ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Cide İlçe merkezine 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Cumhuriyet mahallesi sınırları içerisindedir.

OKUMALISIN  Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Müzeye ulaşmak için Cide merkeze gelmeniz gerekmektedir. Cide’ye ulaşım sağlamak kara yoluyla sağlamak mümkündür. Kara yoluyla isterseniz kendi aracınızla, isterseniz otobüsle Cide’ye gelebilirsiniz. Bartın-İnebolu yolu üzerindedir. Hususi aracıyla gelenler çevre yolunu kullanarak oradan Bartın- İnebolu yoluna dönerek ulaşım ağlayabilirsiniz.

  • Zonguldak Cide arası yaklaşık 151 km
  • Ankara Cide arası yaklaşık 375 km
  • İstanbul Cide arası yaklaşık 526 km
  • Kocaeli Cide arası yaklaşık 435 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.