Anasayfa / Doğal Güzellikler / Turgut Özal Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Turgut Özal Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Turgut Özal Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Malatya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Turgut Özal Tabiat Parkı Nerede;

Turgut Özal Tabiat Parkı; Malatya ilinin Battalgazi İlçesi Pınarbaşı mevkiinde bulunmakta olup, 403 dekar büyüklüğündedir. Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Parkı 2009 yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilmiştir. İçerisinde Gölet, Hayvanat Bahçesi ve Piknik alanlarıyla yeşillik içerisinde güzel vakit geçirebileceğini bir alandır. Şimdi sizlere Tabiat Parkı Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Turgut Özal Tabiat Parkı Hakkında;

Malatya şehrinin en büyük Tabiat Parkı desek yanlış olmaz. Şehir merkezine 10 dakika mesafede Elazığ yolu üzerinde bulunan bu park, Ailece piknik yapabileceğiniz, Çocuklarınızı yeşil çimler üzerine bırakıp keyifli anlar yaşayacakları ve açık hava fotoğrafçılığı içinde doğal güzelliğe sahip bir alandır. Köprü üstünde özelikle yeni evlenecek çiftler için güzel bir dış çekim alanı oluyor.

Turgut Özal Tabiat Parkı adeta bir yaşam merkezi haline gelmiştir. Ayrıca, Mangal yapma alanları, Seyir terasları, endemik bitki türlerinin olduğu alanları, botanik bahçesi, gezinti ve tanıtım alanları, Hayvanat Bahçesi, lokanta ve büfeler, şelale ve süs havuzları, çocuk oyun alanları, kamelyalar, yollar, yaya kaldırımları, yürüyüş ve bisiklet yolları,  piknik ve oturma masaları ile güzel vakit geçirebileceğiniz bir yerdir.

OKUMALISIN  Ören Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti - Burhaniye – Balıkesir

Ayrıca, Bisiklet turları düzenleyebileceğiniz alanları, geçit ve köprüleri, gölet içinde deniz bisikleti yapılan su aktiviteleri gibi alanları, At arabası ile gezi turları, Özellikle çocuklu aileler için Hayvanat bahçesindeki hayvanlarıyla Malatya ilinde Ailelerin huzur içinde dinlenebileceği bir yerdir.

Turgut Özal Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Turgut Özal Tabiat Parkı; Malatya ilinin Battalgazi İlçesi Pınarbaşı mevkiinde bulunmaktadır. Malatya-Elazığ yolu üzerinde bulunan bu yere gitmek için, birkaç yol bulunuyor. Birincisi Malatya il merkezinden Ankara-Gaziantep çevre yoluna çıkarak gitmek bir diğeri ise, Malatya Valiliğinin hemen yanından giden Fevzi Çakmak caddesi boyunca devam eden yoldan gitmektir.

Malatya Merkezden 405 Pınarbaşı-Orduzu araçlarına binerek gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir