Marmaris Turgut Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Marmaris Turgut Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Turgut Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız..

                 Turgut Şelalesi Hakkında Bilgiler              

Muğla ilinin Marmaris ilçesi Turgut Mahallesi Orhaniye Köyün sınırında bulunan Turgut Şelalesi, Yaklaşık 10 metre yükseklikten akan suyun oluşturduğu manzarası görülmeye değer, cennet köşesi doğal bir şelaledir.

Turgut Şelalesi, Marmaris’in en can alıcı noktalarından biri olan Turgut Şelalesi de Turgut Köyü’nde yer alıyor. Şelale, Marmaris’in kalabalığından kurtulup, kendinizi bambaşka bir dünyada hissedebileceğiniz doğal bir yerdir. Şelale, Toplamda 5 şelaleden oluşmaktadır ve Marmaris’in saklı kalmış doğal güzelliklerinden biri olarak söylenmektedir.

Yaklaşık 5 metrelik bir yükseklikten akan şelale özellikle sıcak yaz aylarında yerli ve yabancı ziyaretçilerin popüler uğrak noktası durumunda. Şelalenin Suyu çok soğuktur. Şelalenin döküldüğü yerde oluşan Ufak gölde yüzme imkânı da mevcuttur.

Yaz aylarında artan sıcakların ortalığı kavurduğu günlerde, serinlemek isteyenlerin şelalenin göletine girip çıkanlarla dolup taşmaktadır. Yazın kavurucu sıcaklığında buraya geldiğinizde serinleyerek rahatlayabilirsiniz.

Turgut Şelalesinde bir başka etkinlik olan üstü açık jiplerle yapılan safari turlarıdır. Bölge,Cip safari turlarının popüler uğrak noktalarından biridir.. Ayrıca doğa yürüyüşü yapmak için de ideal bir ortam bulunuyor, gruplar halinde buraya Trekking yapmaya gelenleri göreceksiniz. Şelale ziyaretinin ardından civardaki restoranlarda gözleme-alabalık yiyebilirsiniz.

Şelaleyi görmeye gelen ziyaretçiler, Orhaniye ve Hisarönü’nün güzel sahilinde yürüyüşe çıkıp-yüzebilirsiniz.

                   Turgut Şelalesine Giriş Ücreti                         

Şelaleye geldiğinizde herhangi bir giriş ücreti ödemiyorsunuz.

                    Turgut Şelalesine Nasıl Gidilir?                

 Şelale, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı Turgut Mahallesinde bulunmaktadır.

  • Marmaris’e 33 km mesafede,
  • Bayır’a 9 km mesafede,
  • Orhaniye’ye 2,5 km mesafede bulunuyor.

Turgut Köyüne Marmaris ilçe merkezinden düzenli olarak minibüs seferleri düzenlenmektedir. Bu şekilde minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi aracınızla Marmaris ilçesine geldiğinizde şehir için tabelalar yardımıyla Turgut şelalesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Kısaca anlatacak olursak;

Marmaris-Datça yolunu takip edip Orhaniye yol ayrımından dönen yolu izleyerek Turguta ulaşabilirsiniz.

İkincisi yol ise Marmaris-İçmeler-Turunç güzergâhından devam ederek Boz burun tabelasından sonra  Bayırköy’den ayrılan kavşaktan devam ederek Turgut’a ulaşmak.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.