Turistik Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır – 2023-2024 Yılı Bilet Fiyatı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Turistik Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır – Bilet Alma Yolları – Bilet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz – 2023 – 2024 Yılı Bilet Fiyatları Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Turistik Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır – 2023-2024 Yılı Bilet Fiyatı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Turistik Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır – Bilet Alma Yolları – Bilet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz – 2023 – 2024 Yılı Bilet Fiyatları Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Dünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından birinde sefer yapan Doğu Ekspresi’ne yolcu talebi her geçen gün artıyor. Özellikle gençler, doğa tutkunları, fotoğraf çekmek isteyen gruplar başta olmak üzere her yaştan yolcuya ekonomik fiyatlarla yüksek kalitede hizmet sunuluyor. Sadece Yataklı Vagon olarak Hizmet veren Turistik Doğu Ekspresi Biletini Nasıl alacağız? Bilet alırken Nelere Dikkat etmeliyiz? Adım Adım Sizlere Anlatacağız…

Turistik Doğu Ekspresi En kolay Bilet Alma Yolu – TÜYOLARRRRR

Öncelikle Şunu bilmelisiniz, Biletler 1 Aylık açılıyor. Yani gideceğiniz tarihten 1 ay öncesi bilet aramaya başlamalısınız. Biletlerin satışa sunulma saati bulunmuyor, her saat satış yapılmakta olmakla birlikte bizler Gece 23.55’ten sonra Altta belirttiğimiz İnternet ve uygulama kanallarından denemenizi tavsiye ediyoruz. Şimdi Başlayalım Bileti Nasıl Alacağımıza…

Öncelikle biletler Gece 23:55’ten itibaren her yeni gün için açılıyor.(saatleri 00.15, 00:45-01:00-02:00-03:00 olarak değişebiliyor. Sizler 23.55’ten itibaren bıkmadan sık sık bakmalısınız)

Tüm DETAYLAR…..

Yer işlemini seçtikten sonra kendinize ait bilgileri doldurarak devam ediyorsunuz. Burada dikkat edilecek nokta, sayfayı sürekli yenileyin çünkü seçilen her koltuk seçen kişi için 10 dakika o kişiye verilmektedir. Satın alma işlemi yapan kişi işlemlerini 10 dakika içinde yapamazsa sayfa kapanabiliyor. o yüzden yılmadan usanmadan bekleyin ve sayfayı yenileyin. Eğer O gün olmazsa bir sonraki gün tekrar denemelisiniz. Bu keyifli yolculuk sizi bekliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarına siteden direk alabilir ya da tren bileti satan diğer satış sitelerinden de alabilirsiniz ben size TCDD tarafından satılan bilet alma yöntemini anlatacağım. Resmi bilet satış sitesi için TIKLAYIN

Eybis Uygulaması; Google Play yada App Store’ dan TCDD EYBİS uygulamasını indirerek Kolayca bilet alabilirsiniz.

Giderken ilk durak ANKARA son durak ise KARS, buradan tarihi tek yön mü ya da gidiş dönüş mü onu seçtikten sonra ARA diyorsunuz ve Turistik Doğu Ekspresi Ana Sayfası çıkıyor.

Buradan sonra yeni bir ekran açılıyor. Sizlerin Koltuk-Yatak-Vagon seçimini yapmanızı isteyecektir.

Yolcu Bilgileri Sayfasında;

Tek kişi gidecekler, Alt-Üst iki kısmı da kendi ismini ve T.C. İsmini yazması gerekiyor.

İki kişi gidecekler Kişisel Bilgilerinizi karşılıklı Cinsiyet ve İsimleri doldurarak siteme giriş yapınız.  Bu işlem bittikten sonra;

Sizlere ödeme yapmanızı gösteren sayfa açılacaktır. Kredi Kartınız ile ödeme işlemi yaptıktan sonra işleminiz sona eriyor.

  Turistik Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2024 Yılı  

Turistik Ekspreste sadece yataklı vagon bulunduğundan dolayı bilet tercihi yapmak oldukça kolaydır. Sadece paneli takip etmeniz ve gereken bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Turistik Doğu Ekspresi Seferleri Ne Zaman Başlıyor..

Seferler 01 Aralık 2023 ‘de başlayacaktır.

Turistik Doğu Ekspresi Tek kişi Fiyatı : 6000 TL

Turistik Doğu Ekspresi İki Kişi 12000 TL

Bir kişi 2 kişilik bilet alıp Vagonu kapatabilir….

(2 Kişi Gidiş – Dönüş  24000 TL)

Not: Fiyatlar 2024 Yılı Nisan ayına aittir.

Turistik Doğu ekspresi 2024 Yılı Fiyatı 

Bilet İndirimleri Aşağıdaki Gibidir:

  • 13-26 yaş arası%15 indirim
  • Öğretmenlere %15 indirim.
  • Türk Silahlı Kuvvetleri’ne%15 indirim.
  • 12 kişi ve daha kalabalık gruplara %15 indirim. 
  • 60-65 yaş yolculara %15 indirim.
  • 65 yaş ve üstündeki yolcular için %50 indirim.
  • Basın kart sahipleri kartlarını göstererek %15 indirim.
  • TCDD personeli ve ailelerine %15 indirim.
  • 7-12 yaş  çocuklara %50 indirim. 7 yaş altındaki çocuklar ücretsiz

Turistik Doğu Ekspresi Hakkında Merak Ettikleriniz İçin TIKLAYINIZ…..

Turistik Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır 2024 Yılı

Turistik Doğu Ekspresi 2024 Yılı Bilet Fiyatları

Turistik Doğu Ekspresi 2024 Yılı Bilet Fiyatları

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.