Türk Hava Kuvvetleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Türk Hava Kuvvetleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Türk Hava Kuvvetleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati ve Müze İçerisindeki Uçaklar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Müze, Ankara ilinin Etimesğut ilçe sınırlarında İstanbul yolu üzerinde bulunmaktadır. Müze içerisinde, Türk Hava Kuvvetlerinde kullanılmış olan Uçak, silah, mühimmat ve yer savunma sistemlerini açık – kapalı sergi alanında sergilenmektedir.

Müze, 18 Eylül 1998 tarihinde Resmi açılışını Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı ve Ülkemizin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen tarafından yapılmıştır. Müzenin açık hava sergi alanında bir adet av-bombardıman uçağının ve F 5 ‘in similasyon kokpitine ziyaretçiler girebilmektedir.

Müzenin kapalı alanında, ilk yerli uçaklarımızdan, Türk havacılığındaki önemli uçaklar kronolojik olarak sergileniyor. Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar olan zaman içerisinde pilot kıyafetleri, Çeşitli fotoğraflar ve maketler sergilenmektedir.

Müzenin En duygusal bölümü ise,  Hava Şehitleri köşesi ve hemen yanında şehitlerimize ait kişisel eşyalar ile biyografileri yer almaktadır. Müzede ayrıca çocuk oyun parkı ve kafeterya da bulunuyor. Çocuklu ailelere mutlaka tavsiye ediyoruz.

          Türk Hava Kuvvetleri Müzesi Giriş Ücreti            

Türk Hava Kuvvetleri Müzesi Giriş Ücreti 2023 Yılı

18 yaş altı ve 65 yaş üstü ÜCRETSİZDİR.

Yetişkin……….. 60 TL

Müze Kart Geçerli Değildir.

                                Müze Ziyaret Saatleri                               

Müze, Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Günleri: 09.00-16.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Cumartesi-Pazar Günleri:  10.00-17.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

                        Müze İletişim Bilgileri                                    

Adres: İstanbul Yolu 12. Km, Etimesğut – Ankara

Tel:  (0312) 244 85 50

       Türk Hava Kuvvetleri Müzesi’ne Nasıl Gidilir?          

Müze, Ankara ilinin Etimesğut ilçe sınırlarında İstanbul yolu üzerinde bulunmaktadır. Konum olarak merkezi bir yerde olduğundan dolayı ister toplu taşıma araçları ile isterseniz şahsi araçlarınız ile kolayca gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Ulus – Sıhhiye istikametinden kalkan ve Sincan’a giden (İstanbul yolunu kullananlara) minibüs ve otobüslere binere ulaşabilirler.

Dolmuş ile gitmek isterseniz eğer, Ulus’tan (stadın üstündeki duraklardan) Şaşmaz – Sincan güzergahına giden araçlara binerek ulaşabilirsiniz.

Navigasyon ile Gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.