Türkiye Milli Botanik Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Türkiye Milli Botanik Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Türkiye Milli Botanik Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Yapılacak Etkinlikler ve Botanik Bahçesi içinde Bitkiler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Türkiye Milli Botanik Bahçesi Nerede?

Botanik Bahçesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Tarım Bakanlığının arkada kısmında bulunuyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde yapılan bu yer Avrupa’nın ikinci Büyük Milli Botanik Parkıdır.

2 milyon 500 bin metrekarelik bir alan içerisinde yer alan bu doğa harikası alanda birbirinden farklı toplam 12 bin bitki türü yer almaktadır.

Alan, Farklı bakarlı yamaçları, Doğal Vadileri ve Mevcut iki adet su yüzeyi ile farklı bir habitata sahiptir. Ayrıca, Tematik seralar, Etkinlik odağı, Eğitim alanı, Endemik Bitkiler, Ar-ge Merkezi, Arboretum, Meyve Bahçeleri, özel bitkiler, Yeme içme alanı ve çocuk oyun alanları yer almaktadır.

Milli Botanik Bahçesinin en güzel yerlerinden biri içerisinde bulunan Göl’de balıkları, Ördekleri, Kaplumbağaları seyretmek ve yürüyüş yapmak desek hiç yanlış olmaz.

Araçlarınızı girişte bırakıp göletin olduğu alana Golf arabaları ile gitmekte oldukça keyifli olmaktadır. Gölet etrafında kafeterya var burada Kahvaltı yapabilir veya bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Dışarıdan Yemek Getirmek, Mangal Yapmak, Balık Tutmak YASAKTIR.

Türkiye Milli Botanik Bahçesi Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Türkiye Milli Botanik Bahçesi Ziyaret Saatleri

Pazar Günleri KAPALIDIR.

Hafta içi ve Cumartesi Günleri 10:00 – 17: 00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Türkiye Milli Botanik Bahçesine Nasıl Gidilir?

Botanik Bahçesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Tarım Bakanlığının arkada kısmında bulunuyor,

Otobüs İle Gidecekler;

Beytepe Metro – Hukuk Fakültesi arası hizmet veren 550 – 564 hatlara binerek ulaşabilirler.

Başkent Üniversitesi – Opera – Sıhhiye arası hizmet veren 602 hatlara binerek ulaşabilirler

Yada Eskişehir Yolundan geçen 632 – 530 – 612 – 538 – 611 – 641 hatlara binerek ulaşabilirler.

Metro İle Gidecekler;

Sincan – Ulus – Kızılay – Koru arası hizmet veren M1-2-3 hat numaralı Metro hattına binip BEYTEPE durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. İsterseniz 550 – 564 Otobüs ile aktarma yapabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşın sağlayabilirler.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.