Türkiye’deki Kayak Merkezleri Detaylı Liste 2023 – 2024 Yılı Ücretler

Türkiye’deki Kayak Merkezleri Detaylı Liste 2023 – 2024 Yılı Ücretler

Sevgili Gezginler bu yazımızda sizlere daha önceleri gittiğim Türkiye’deki Kayak Merkezleri Detaylı Listesi 2023 – 2024 yılı hakkında bilgiler vereceğiz.

Türkiye’deki Kayak Merkezleri Detaylı Listesi 2023 – 2024 Yılı

Türkiye’deki Kayak Merkezleri Detaylı Liste 2023 – 2024 Yılı Ücretler ayrıntılı incelemeniz için yazıların altlarına linkler ekledim. Detaylı incelemek isteyenler linklerden faydalanabilir.

                          1- Kartepe Kayak Merkezi                         

Kartepe ilçesi, Mart 2008 tarihinde 5747 sayılı kanunla; bünyesinde Köseköy, Uzunçiftilik, Uzuntarla, Eşme, Acısu, Maşukiye; Büyük Derbent, Arslanbey, Sarımeşe ve Suadiye ilk kademe belediyelerini bulundurmak suretiyle kurulmuş ve kısa bir zaman içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarının yapılanması tamamlanmış bir ilçedir.

Kocaeli’ye bağlı olan Kartepe Kayak Merkezi, kış turizminde de büyük bir öneme sahiptir. Kartepe, önemli bir kayak merkezi olup; İstanbul’a yakın olması sebebiyle Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen yerdir aynı zamanda.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ… Kartepe Kayak Merkezi Nerede Nasıl Gidilir?

                     2- Palandöken Kayak Merkezi                      

Palandöken Dağı, Erzurum’un güneyinde yer alan 3185 m. yüksekliğinde zirveye sahiptir. Palandöken Kayak Merkezi 5 ay boyunca kayak yapmaya elverişli bir yapıya sahiptir. Kayak mevsimi Kasım ayından itibaren başlamakta ve Nisan ayının sonuna kadar sürmektedir. Yüksek kar kalitesi ve uzun pistleri ile dünyanın en önemli kayak merkezleri içerisinde yerini almıştır.

 2011 yılında 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan Erzurum, Türkiye ve Dünya kış turizminin yeni cazibe merkezlerinden biri olmuştur. Palandöken, New York Times Gazetesi tarafından belirlenen dünyadaki 41 kayak merkezi arasında 18. sırada gösterilmiştir.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Palandöken Kayak Merkezi Nerede Nasıl Gidilir?

                  3- Kars Sarıkamış Kayak Merkezi                   

Kars Sarıkamış Kayak merkezi 2000 – 2900 metre yükseklik ortalamasında bulunan bir platoda yer alır. Kars Sarıkamış  Kayak merkezi, günlük ortalama 15 bin civarında kayakçıya hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir. Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Kompleksi içerisinde, 2 adet mekanik telesiyej ile 5 adet normal pist yer almaktadır.

Kış aylarında kar kalınlığının 2 metreye kadar çıktığı görülmektedir. Kars Sarıkamış Kayak Merkezinde alp dağlarında görülen kristal kar denilen kar tipi görülmekte ve bu nedenle kayak sporu açısından el verişli bir merkezdir. Sarıçam ormanlarının arasında bulunması da  Kayak merkezine ayrı bir doğal güzellik katmaktadır.

Ayrıca çığ tehlikesi olmaması olması , ve tabi telesiyejlerde sıra beklenmemesi de ayrı bi güzelliktir. popülaritesi yüksek kayak merkezlerine nazaran çok yüksek fiyatlar ödemeden kayak yapabileceğiniz kayak merkezimizdir.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ… Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

               4- Isparta Davraz Kayak Merkezi                       

Isparta Davraz Dağı, Göller Yöresi Bölgesinde bulunmaktadır. Eğirdir ve Kovada Gölleri arasında bulunan ve kış sporlarının yapıldığı dağlarımızdandır. Davraz dağının yüksekliği 2635 metredir. Isparta Davraz Kayak Merkezi; Bursa Uludağ ve Bolu kartalkaya’da bulamayacağınız uzunluktaki pistleri ile kayakçıların göz bebeği haline gelmiştir. Davraz kayak merkezi  bu haliyle diğer kayak merkezlerinden bir eksiği yoktur. Sadece biraz tesisteki ekipmanlar biraz yavaş çalışıyor. aşırı kalabalık olmamasıda ayrı bir güzellik rahat rahat kayabiliyorsunuz.

Isparta Davraz Kayak Merkezi, Isparta ilinin 26 km güneydoğusunda yer almaktadır. En yakın yerleşim yeri olan Çoban isa Köyü’ne sadece 8 km uzaklıktadır. Davraz Kayak Merkezi, Kulovası Yaylasında Davraz Dağı’nın kuzey yamacında yer alır.  bitki örtüsünü, çam, ardıç, sedir den oluşturmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Isparta Davraz Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

                           5- Ilgaz Kayak Merkezi                              

Ilgaz sıradağları üzerinde yer alan Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi, Ilgaz Milli Parkının içerisinde yer almaktadır. Kayak merkezine giriş yapabilmek için önce milli parka girmelisiniz. Tabi giriş ücreti bulunmaktadır. Otomobil-15, küçük minibüs -25 , büyük minibüs -30 ,midibüs (40 kişilik)- 40 , otobüsler için giriş isi 75 tl dir. Kayak merkezinin Ortalama yüksekliği 2850 m dir. Kayak merkezinde, Federasyonuna ait birde tesis bulunmaktadır tesiste telesiyej ve teleksi ücreti günlük sınırsız 60 tl dir. Yürüyen bant ve teleksi ücretsizdir.

Kayak merkezindeki spor kıyafetleri , eğitimler, etkinlikler için ayrı ücret ödemeniz gerekiyor. Gerek günü birlik kayak yapanlar gerekse snowboard sporu yapanlar için son derece güzel ve keyifli bir kayak merkezidir. Kayak merkezinde sisli havanın etkileri yer yer görülmektedir. Bu yüzden hakim olduğu inişler daha yavaş bir şekilde yapılmaktadır.

 Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ… Ilgaz Kayak Merkezine Nerede – Nasıl Gidilir?

                 6- Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi                  

Türkiye kış turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi hem günlük kayak yapmak için hem de profesyonel olarak yapılan Snowboard sporu içinde önemli bir yere sahiptir. Bolu il merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan Kayak Merkezi’ne özel aracınızla ya da il dışından gelecekler için hava yolculuğu ile Bolu ya ulaşabilirsiniz.

Bolu il merkezi ile arasında 40-45 dakika uzaklığı olan kayak merkezi, kış sezonu boyunca yoğun bir ilgi görmektedir. Türkiye’nin gözde kayak merkezleri arasında yer alan Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, çevresindeki çam ağaçlarıyla da muhteşem bir görünüm sunar. Kayak Sezon aralık-mart ayları arasındadır. Kayak merkezinde oteller bulunmaktadır. Bu otellerde konaklama sağlayabilirsiniz.  Kış ayına girdiğimiz şu günlerde otellerin yoğunluk seviyeleri fazla olduğundan yerinizi bir an önce ayırmalısınız. Bolu il merkezi üzerinden aracınızla gelecekseniz eğer, aracınızda kesinlikle zincir bulundurmayı unutmayın!

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

                 7- Bursa Uludağ Kayak Merkezi                       

Bursa Uludağ Kayak Merkezi, Bursa ili sınırları içerisinde yer alan Türkiye’nin en büyük kış sporları ve kayak sporları merkezidir Uludağ Kayak Merkezi .Uludağ Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Ortalama yüksekliği 2543 m dir. Dağın ortalama uzunluğu 40 km, Genişliği ise 15-20 km arasındadır.

Türkiye’nin kış turizmi açısından en çok tercih edilen noktalarından biridir. Neden derseniz , gerek tesisin konumu ve kayak yapma imkanları olsun gerekse bölgedeki konaklama-yeme içme imkanları kayak merkezini cazip hale getirmektedir. Bursa Uludağ Kayak Merkezi.  Özellikle okulların yarı yıl tatile girmesiyle birlikte aşırı bir yoğunluğa ulaşıyor.  Sömestr ve yılbaşı tatilinin vazgeçilmez ve en çok tercih edilen yerdir diyebiliriz.

Kış sporları merkezi olmanın yanı sıra doğal güzelliği ile de Uludağ Ülkemizin en önemli dağlarından biridir ve ayrıca Milli Park olarak ilan edilmiştir. Uludağ’da kış aylarında kayak ve diğer kış sporları yapılmakla birlikte, yaz aylarında da günübirlik aktiviteler, kampçılık, trekking gibi sportif faaliyetler de yapılabilmektedir. Yazında gezip görmenizi tavsiye ediyoruz. Yeşilliği ve çam ağaçlarının eşsiz güzelliğinin tadına doyum olmuyor.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ… Bursa Uludağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

                        8- Erciyes Kayak Merkezi                             

Erciyes kayak merkezi Kayseri şehir merkezine 25 km. uzaklıktadır.19 Nisan 1989 tarih ve 20144 Sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 23 Mart 1989 tarih ve 89/13900 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile “Erciyes Kış Sporları Turizm Merkezi” olarak ilan edilmiştir. Kayak yapabilmek için en uygun olan zaman Aralık-Nisan aylarıdır. 15 Kasım-1 Mayıs arası kayak sezonudur.

Erciyes kayak merkezi uluslararası standartlara sahiptir. Uluslararası spor organizasyonlarının da vazgeçilmez merkezi haline gelmiştir. 3 yıldır Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Skorboard Avrupa Kupası’na ve 2 yıldır FIS Snowboard Dünya Kupası’na ev sahipliği yapıyor. Dünyada bir ilk olan pistlerde kask takma zorunluluğu da Erciyes Kayak Merkezi’ndeki güvenliğin ne derece önemli olduğunu bize gösteriyor.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ… Erciyes Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama?

             9- Antalya Saklıkent Kayak Merkezi                  

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya merkezine 45 kilometre mesafededir. Antalya’da yer alan Saklıkent Kayak Merkezi 2550 m yüksekliğindedir. Saklıkent kayak merkezi, Beydağlarında bulunmaktadır. Antalya Havaalanı’na uzaklığı 65 kilometredir. Saklıkent Kayak Merkezi’nde sıcaklık, gündüzleri – 5 derecenin altına nadiren düşmektedir. Kayak mevsiminin ortalama 75 günü de güneşli geçmektedir. Ülkemizde ekvatora en yakın olan kayak merkezidir.

 Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Antalya Saklıkent Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Konaklama?

               10-  Yedikuyular Kayak Merkezi                       

Yedikuyular Kayak Merkezi, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesine bağlı, Ulutaş Mahallesinde yer almaktadır. Yedikuyular Kayak Merkezi, 2018 yıllında ziyarette açılmıştır. Kahramanmaraş’ın ilk kayak merkezidir. 2016 yılında yapımına başlanan Yedikuyular Kayak Merkezi 2018 Ocak ayında mekanik tesisleri ile faaliyete başlamıştır.  Kent merkezine 17 km uzaklıkta bulunan tesis, Türkiye’nin şehir merkezine en yakın kayak merkezlerinden bir tanesidir. Yedikuyular Kayak Merkezi, Kahramanmaraş’ın sırtını dayadığı Ahır Dağı’nın 2050 m yüksekliğindeki bir sırtından başlamaktadır.

Kayak merkezinin bulunduğu bölge Maraş-Elbistan arasında yaz aylarında kullanılan tarihi kervan yolu üzerinde bulunmaktadır. Kervanların ve yaylacıların eski dönemlerde bölgede bulunan tarihi kuyulardan su ihtiyaçlarını karşıladığı bilinmektedir. Bölgeye Yedikuyular ismini de veren bu kuyulardan birkaçı günümüzde hala kullanılır durumdadır. Kayak merkezi ismini bu bölgeden almaktadır.

Kayak merkezinin tesisi 2017-2018 yılında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından işletimiştir.  2018-2019 sezonunda özel sektör eliyle işletilmeye başlanmıştır. Kayak merkezi bünyesinde 760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band bulunuyor. Kayak Merkezi’nde, kayak kiralama, restoran&kafe, tuvalet, sağlık birimi ve otopark hizmet vermektedir. Kayak merkezi tesisine giriş ücretsizdir. Tesiste yer alan otopark ve tuvaletler de ücretsizdir.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Yedikuyular Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2023 Yılı Fiyatlar

                      11- Elmadağ Kayak Merkezi                         

Elmadağ kayak merkezinde kar kalınlığının 60 cm. ye kadar ulaşmaktadır. Karasal iklim hüküm sürmektedir. Elmadağ Kayak Merkezinin denizden yükseklik seviyesi, 1850 metre civarındadır. Kompleks içerisinde, Hava Kuvvetlerine ait bir adet teleski tesisi ile kafeterya ve kar üstü aracı bulunmaktadır. Kayak merkezinde yapay kar makinesi vardır. Elmadağ Kayak Merkezine doğa yürüyüşleri için bahar ve yaz aylarında daha fazla tercih edilmektedir. Kayak turizmi için Ocak, Şubat ve Mart aylarında daha uygundur.

Elmadağ Kayak Merkezi’nde Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan kayak evi, sporculara açıktır. ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’ne ait olan üniversite tesisleri bulunmaktadır. Ankara Dağcılık Kayak ve Kış Sporları İhtisas Kulübü Derneği’ne ait olan kayak evi de gelen ziyaretçilere hizmet sunmaktadır.

Elmadağ Kayak Merkezi, Ankara’nın 17 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır.  Elmadağ yamacının kuzey kısmına kurulmuştur. İç Anadolu Bölgesindeki iller için önemli kış turizmi noktalarından biridir.

Pist Hakkında Bilgiler: Kayak parkuru 650 metre uzunluğunda olup kısa ve dik konumdadır. Bundan dolayı özellikle aksiyon sevenler için son derece ideal bir pisttir. Alanda ağaç bulunmamakla birlikte pist, kolay ve orta zorluk derecesi olarak ikiye ayrılmıştır.

Taşıma İmkânları: Elmadağ Kayak Merkezi’nde 300 ve 650 metre uzunluğa sahip iki adet teleski bulunmaktadır. Uzun olan teleskinin taşıma kapasitesi ise saatte 720 kişidir.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Elmadağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Pistleri – 2023

                     12- Hazarbaba Kayak Merkezi                      

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ ilinin Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Kayak merkezi ismini aldığı   Hazarbaba dağında yer almaktadır. Kayak merkezinden Hazar gölünü kuşbakışı olarak seyretmek oldukça keyifli bir ayrıcalıktır. 2.347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba Dağı üzerine 1850 metre yükseklikte kurulmuştur. Kayak Merkezi 1999 yılında faaliyete girmiştir.

Kayak Merkezinde oldukça elverişli bir pist, telesiyej imkânları ve kafeterya hizmetleriyle bulunmaktadır. Kayak Merkezinde, sekiz adet pist yer almaktadır. Pistlerin uzunluğu yaklaşık olarak 3 km’dir. 1100 metrelik telesiyeji ve mekanik tesisleri standartlara uygun şekilde inşa edilmiştir.

Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı pistte kar kalınlığı 3 metrelere kadar çıkmaktadır. Hem profesyonel hem amatör kayakçılar için oldukça uygundur. Hazarbaba, ülkemizdeki en zorlu pistlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Kayak merkezinden Hazar Gölü’nün muhteşem manzarasını seyrederken aynı zamanda kayak yapabilirsiniz. 1850 metre yükseklikte kurulan Kayak Merkezi, 1999 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – ELAZIĞ

                           13- Denizli Kayak Merkezi                         

Denizli Kayak Merkezi, Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Bahçeköy Mahallesi’nde yer almaktadır. Dönemin Denizli Valisi merhum Recep Yazıcıoğlu öncülüğünde 2003 yılında Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi’ndeki Bozdağ’a kayak merkezi kurulması için çalışmalara başlanan ve 2016 yılında bitirilen tesislere karayoluyla bir saat süren yolculukla ulaşılıyor. Denizli ili, Tavas ilçe sınırında bulunan Denizli Kayak Merkezi, 2420 metre yükseklikteki Bozdağ’da Belediye bünyesinde hizmet vermektedir.

Denizli şehir merkezine 85 kilometre uzaklıktaki tesislerde acemi, orta seviye ve profesyoneller için 12 kilometre uzunluğunda 3 pist bulunuyor. Kayakseverlere kesintisiz kayak ve snowboard imkânı sunan Denizli Kayak Merkezi’nde saatte bin 500 kişi taşıma kapasiteli iki telesiyej ve teleski hizmet veriyor. En uzunu 1700 metre, ikincisi 1500 metre, üçüncüsü ise 700 metrelik olmak üzere 3 adet mekanik tesis hattı (II Telesiyej ve I Teleski) vardır. Bunun dışında burada, 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant bulunuyor.

Geçen yıl kış sezonunda 50 bin kişinin kayak yaptığı merkezde telesiyejle dağın zirvesine çıkan ziyaretçiler, enfes manzaralar sunan bölgeyi kuş bakışı izleme sansına sahipler.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kayak merkezinin hizmete açılmasıyla birlikte “Çok şükür, burası Bozdağ’da böyle güzel ve kaliteli bir merkeze kavuşmuş oldu. Karın kalış süresi çok önemli. Burası lokasyon olarak Muğla, İzmir, Antalya ve Ege Bölgesi’ne hitap eden merkez. Buraya Ege’nin Erciyes’i, Uludağ’ı diyoruz. Burası geliştikçe pist sayısı ve uzunluğunu arttırma konusunda gayretlerimiz olacak. Ayrıca, burada Türkiye’nin en güzel snowboard pistlerinden biri var. Gelenler hayran kaldı. Ayrıca, belediyemiz kayak merkezinde haftada 6 gün ücretsiz kayak kursları vermeye başladı. İsteyenler belediyeye başvurarak bu kurstan yararlanabilecek”  açıklamalarında bulunmuştur.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Denizli Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2022 Yılı Fiyatlar

                     14-  Yalnızçam Kayak Merkezi                        

Yalnızçam Kayak Merkezi, Ardahan il sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ardahan merkeze bağlı Yalnızçam Köyü, Uğurlu Dağ Mevkiindedir.

Kayak merkezi, Avrupa Birliği desteği ile yapılmıştır. Yalnızçam dağına yapılan tesis yaklaşık olarak 50 milyon tl’lik bir bütçe ile kurulmuştur. Sadece kış aylarında değil yaz aylarında da kullanmak amaçlı tasarlanmıştır. Yalnızçam, yaz aylarında sporcular için iyi bir kamp Merkezi kurmak amacı güdülmüştür.

Telefon Numarası: 0(478) 221 76 86

 

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Yalnızçam Kayak Merkezi 2021 – 2022 Yılı Fiyatları – Ekipman Kiralama

                          15- Ergan Kayak Merkezi                           

Ergan Kayak Merkezi, Erzincan Merkez’e 12 km mesafede yer almaktadır. Kayak merkezi Ergan Dağında bulunmaktadır. Munzur Sıra Dağları’nın eteklerinde bulunan Ergan dağı 2970 metre yüksekliğe sahiptir.

Yeni yapılan bir kayak merkezi olmasına rağmen kar kalitesi ve tesis özellikleri ile Erzincan, Doğu Anadolu’da tercih edilen bir konuma gelmiştir. . Ergan Kayak Merkezi Farklı zorluk dereceleri ile Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahiptir.  Saatte 2700 kişi taşıma kapasitesi olan yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunan tesiste ayrıca bin kişi taşıma kapasiteli teleferik bulunmaktadır. 1.800 m, 2.662 m ve 2.455 m uzunluğa sahip pistleri bulunmaktadır. Türkiye’nin en uzun kayak pistinin bulunduğu kayak merkezidir.

 

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Ergan Kayak Merkezi 2021-2022 Yılı Fiyatları – Ekipman Kiralama Ücreti

                  16-   Yıldız Dağı Kayak Merkezi                        

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde bulunan Yıldız Dağı Kayak Merkezi, 2010 yıllında hizmette açılmıştır. Açılış sonrası da devam eden iyileştirme çalışmaları ile son derece modern bir kayak merkezine dönüştürülmüştür. Uzun yıllar boyunca bir proje olarak tasarlanan ve hayata geçirilen çalışmalar sonucunda Yıldız Dağı bir kış sporları turizm merkezi olarak faaliyet gösterme başlamıştır.  Yıldız  Dağı, Sivas şehrimizin kuzey bölgesinde yer almaktadır. Ortalama 2500 metreyi bulan yüksekliğe sahip Yıldız Dağı ile Sivas merkezi arasında yaklaşık 60 kilometre mesafe bulunur. Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yakupoğlan Köyü mevkiinde yere almaktadır.

Yıldız Dağı bulunduğu yer ve yükseltisi etkisiyle  kış sporları açısından son derece elverişli bir yapıya sahiptir. Ormanlık ve kayalık alanların bulunduğu Yıldız Dağı Aralık ayının başlangıcından Nisan ayına kadar karla kaplı bir haldedir. Bu sebeple Aralık ayı ile Nisan ayı arasında kayak yapmak için uygun durumdadır. Yıldız Dağı Kayak Merkezi ve çevresi genellikle çığ veya heyelan gibi tehlikelerin bulunmadığı, oldukça güvenli bir yapıya sahiptir.

Kayak  merkezi  içerisinde geniş pistler, otopark, helikopter alanı, cafe, restoran, konaklama yerleri ve mekanik tesisler yer almaktadır. Kayağa  yeni başlayanlar ve Profesyoneller için uygun pistler bulunmaktadır. Snowboard tutkunları için de önemli bir kayak merkezidir. Kızak kaymak isteyenler burada kızak kiralayabiliyor.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2021-2022 Fiyatlar

                    17-  Hesarek Kayak Merkezi                            

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl iline 34 km uzaklıkta Dikme Köy olarak bilinen mevkinin Haserek tarafında bulunmaktadır. 2500 Rakımlı Hesarek Dağı üzerine kurulan Hesarek Kayak Merkezi, Toplamda 178.000,00 m2 alan üzerine Konaklama Tesisi, Kafeterya, Pistlerden oluşmaktadır. Kış süresinin fazla olması sebebiyle Türkiye’nin uzun soluklu hizmet veren kayak merkezlerinden biridir.

2 bin 500 rakımlı Hesarek Dağında 3 farklı pist üzerine kurulmuştur. Başlangıç, amatör ve Profosyonel pistler bulunuyor. Telesiyej Pisti: 1200 m, Teleski Pisti:1000 m, 1 adet Baby Lift Pisti:200 m  uzunluğundadır.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Bingöl Hesarek Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2022 Yılı Fiyatlar

 

                   18-  Ladik Akdağ Kayak Merkezi                     

Akdağ Kayak Merkezi, Samsun ilinin Lâdik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Büyükkızoğlu Köyünde bulunmaktadır. Orta Karadeniz Bölümünde yer alan tek kayak merkezidir. Samsun şehir merkezine 84 km, Lâdik ilçe merkezine ise 7 km mesafededir. Akdağ Kayak Merkezi, ziyaretçilere sezon boyunca kayak yapma olanağı sunmaktadır.

Akdağ Kayak Merkezinin, 6 adet kayak pisti bulunur. Kayak merkezinin pist uzunlukları ise 1600 ile 3500 arası farklılık göstermektedir. Bunların yanı sıra 1365 metre uzunluğunda telesiyej sistemine sahiptir. Kayak Merkezinin en yüksek noktalarından olan Uzunyazı Tepesi 1.788 metre, Yemişen Tepesi 1.404 metre arasında kurulmuştur.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Ladik Akdağ Kayak Merkezi 2021 – 2022 Yılı Fiyatları – Ekipman- Skipass

                          19-   Salda Kayak Merkezi                          

Kayak Merkezi, Burdur ilinin Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde yer alan Eşeler Yaylası’nda bulunuyor. Salda Gölü ile Salda Kayak Merkezi arasında yaklaşık olarak 15-20 km.lik bir mesafe bulunuyor. Kayak Merkezi rakımı 2079 metredir. Aralık ayı ile Nisan ayı arasında Kayak Merkezi’nde 50 ile 100 cm. arasında kar kalınlığını görebilmek mümkündür. Salda Kayak Merkezi ile göl arasında da Yeşilova ilçesi geçiş noktası görevi görüyor. Salda Kayak Merkezi Burdur şehir merkezinden 70 km, Denizli şehir merkezinden de 110 km. mesafede yer almaktadır.

Kayak Merkezi bünyesinde 8 kilometreden fazla telesiyej hattı barındırmaktadır. Kayak merkezi 5 tane piste sahiptir.  Bu 5 adet pistin uzunlukları 1 kilometre ile 1,5 kilometre arasında değişmektedir. 2.000 metrenin üzerinde yüksekliğe sahip olan yamaca kurulan tesiste, iki kişilik askılı T tipi Teleski bulunmaktadır. 1 adet snowtrack ve 2 adet kar motoru bulunmaktadır. Salda Kayak Merkezi’nde Kayak malzemeleri ve kıyafetleri kiralayabileceğiniz bir adet kafeterya bulunmaktadır.

Sabit Numarası: 0248 618 00 08

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Salda Kayak Merkezi 2021 – 2022 Yılı Fiyatları – Ekipman Kiralama Ücreti

                    20-  Çaldıran Kayak Merkezi                         

Kayak Merkezi, Van İli Çaldıran ilçesinde 2017 yılında kurularak hizmete girmiştir. Kayak tesisinde Farklı beş dalda kurulan kayak pisti, 1 adet telesiyej, sosyal donatı alanları, kayak okulu ve 150 araçlık otoparkı bulunmaktadır.

Geçen sene kurulmuş olan kayak tesisi termal özelliğe sahip yani kayak yaparken terliyorsunuz nerdeyse, pist ve tesis şimdilik gelişim aşamasında daha da iyi hale getirilecek ancak ilçenin kış şartlarını göz önüne alırsak en uzun kışı yaşayan ilçe olduğu için kayak imkânı da buna bağlı baya uzun sayılır.

Ülkemizde bulunan diğer kayam merkezlerinden farklı olarak, kayak merkezi ve termal kaynaklarının bir arada olabileceği, ilk tesis olabilme özelliğine sahiptir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında hizmet sunarak bölgeye büyük bir katma değer katacaktır.

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Çaldıran Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2022 Yılı Fiyatlar

                        21- Zigana Kayak Merkezi                           

Zigana Kayak Merkezi, Gümüşhane’nin Torul ilçesinin Zigana Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Zigana Geçidi’ne 3 km mesafededir. Kayak merkezi Gümüşhane’ye 40 kilometre mesafededir.  Kayak merkezi Karadeniz’in Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alır. Tesisin uzunluğu 661 metredir. Saatte 843 kişilik bir kapasiteye sahiptir.

 • Sınırsız skipass (Kişi başı 75 TL)
 • Kayak takımı kiralama (Kişi başı 50 TL)
 • Snowboard kiralama (Kişi başı 50 TL)
 • Kızak kiralama (Kişi başı 25 TL)
 • Kar motoru turu (Kişi başı 150- 300 TL) yapılacak olan tura göre değişiklik göstermektedir.

İletişim Numarası:0(456) 629 10 04

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Zigana Kayak Merkezi 2021 – 2022 Fiyatları – Ekipman Kiralama Ücretleri   

                         22- Atabarı Kayak Merkezi                         

Atabarı Kayak Merkezi, Artvin ilinin kuzeyinde bulunmaktadır. ve güney-doğu yönünde uzanır. Artvin ili Türkiye’nin Kayak Turizmine en uygun illerinden biridir. Kayak Merkezi 2035 zirveye sahiptir.

Atabarı Kayak Merkezinde Sezon, Yılın 150 günü karla örtülüdür. Kasım-mayıs arasındaki dönem kayak etkinlikleri için en uygun zamandır. Normal kış koşullarında 2-3 metre kar yağışı almaktadır. Mevsim boyunca “toz kar” üzerinde kayak yapılmaktadır.

       MAKİNALI TESİSLER      

TELESKİ: Teleferik Hattı

 • 2 Kişi Kapasiteli T-Bar Taşımalı
 • 345 m uzunluğunda
 • Saatte 896 kişi taşıma kapasiteli
 • Kot Farkı 80 metre

TELESİYEJ: Teleferik Hattı

 • 2 Kişi Kapasiteli Sandalyeli Sabit Klemensli
 • 595 m uzunluğunda
 • Saatte 648 kişi taşıma kapasiteli
 • Kot Farkı 230 m

BABYLİFT:

 • 1 Kişi kapasiteli
 • 159 m uzunluğunda
 • Saatte 315 kişi taşıma kapasiteli

Ayrıntılı Bilgi Almak için, TIKLAYINIZ…Atabarı Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Fiyatlar 2021 -2022 Yılı

 

 

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.