Türkiye’nin En Büyük Cam Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Türkiye’nin En Büyük Cam Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Türkiye’nin En Büyük Cam Terası Hangisi – Yüksekliği ve Büyüklüğü hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Türkiye’nin En Büyük Cam Terası Nerede?            

Türkiye’de yapılan 10’dan fazla Cam Teraslar incelendiğinde Yapım aşamaları ve yükseklikleri farklılıklar göstermektedir. Genel olarak muhteşem bir Manzaraya sahip olmak için yüksek kayalıklara ve Ormanların en yüksek noktasına yapılmışlardır.

Yükseklik Bakımından incelendiğinde; Siirt Tillo ve Artvin Hatila Cam Seyir Terasları öne çıkarken, Alan büyüklüğü bakımından incelendiğinde; Gaziantep ili Rumkale olarak bilinen yerde yeni yapılan Rumkale Cam Teras öne çıkmaktadır.

               Rumkale Cam Teras Hakkında Bilgiler               

150 metre yükseklikte bulunan Cam Teras, toplamda 12 bin 441 metrekare alan içerisindedir. Bu Alan içerisinde 327 metrekaresi Cam teras,  225 metrekaresi restoran işletme alanı, 7 Adet 25 metrekare büyüklüğünde yöresel ürün satış stant Alanı,  69 araç kapasiteli otopark  Alanı ve mescit bulunuyor.

270 metre yüksekliğinde ve 327 metrekare alan ile En Büyük Cam Terastır….

Bu büyüklüğü ile Rum Kale Cam teras Türkiye’de bulunan diğer cam teraslar ile kıyaslandığında Türkiye’nin En Büyük Alana Sahip Cam Teras olma özelliğindedir. Rumkale’de Cam Teras’a çıktığınızda Rumkale ve Fırat Nehri boyunca uzanan güzellikleri göreceksiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.