Turunç Amos Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir -Giriş Ücreti -MUĞLA

Turunç Amos Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir -Giriş Ücreti -MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Turunç Amos Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

        Turunç Amos Koyu Plajı Hakkında Bilgiler          

Amos Koyu ve Plajı, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Amos Koyu, Marmaris’e 24 km uzaklıkta yer alıyor. Turunç beldesinde bulunmaktadır. Amos Koyu, Turunç ile Kumlubük arasında yer alan küçük bir koydur. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Plajı kumdan oluşmuştur. Ayrıca sahilinde yer alan çakıl taşlarının oldukça ilginç renklerde olması, bölgeye gelen ziyaretçilerin bölgeden pek çok hatıra götürmelerini sağlamaktadır.

Koydaki tesis Amos Restoran tarafından işletiliyor. Ortamı çok güzel. Ancak fazla kalabalık oluyor. Özellikle bölgeye son dönemde yabancı turist akını yaşanmaktadır. Erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Plaja girişte bir ücret ödemesi alınmıyor. Koyda otopark bulunmaktadır.

Amos Koyu, eski bir yerleşik Roma kenti olduğundan burada hala kalıntılar bulunmaktadır. Tarihi bir bölgede eşsiz mavilikte bir deniz keyfi yaşamak için Amos koyunu ziyaret edebilirsiniz. Antik çağlar içinde Rodos da en önemli şehirlerden biri olma özelliği taşıyan bölge Helenistik kültürde Tanrıçanın Tapınağı anlamına gelmektedir.

Yine Helenistik dönemde Samnaios ismi ile bilinen Tanrı Apollon kentteki baş tanrı olarak anılmıştır. Tepe üzerine inşa edilmiş olan büyük kuleleri ve surları ile görkemli tapınak da yine Apollon için inşa edilmiştir. Antik kenti ücretsiz dolaşabilirsiniz.

                 Turunç Amos Plajı Giriş Ücreti                      

Plaj özel bir işletme tarafından işletilmektedir. Burada ki işletmeden Şemsiye & Şezlong kiralayabilirsiniz.

Şemsiye & Şezlong kullanmak istemeyenler ücretsiz giriş yapabilir.

         Turunç Amos Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?           

Amos Koyu ve Plajı Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Amos Koyu, Marmaris’e 24 km uzaklıkta yer alıyor. Turunç beldesinde bulunmaktadır.

Toplu taşıma ile gidecekler; Marmaris ilçe otogardan kalkan Trunç Minibüsleri ile gitmeniz mümkündür. Minibüsün şehir içi durakları da mevcuttur.

Özel araç ile gitmek için; Öncelikle Koya gelmek isteyenlerin öncelikle Marmaris’e gelmesi gerekmektedir. Marmaris İçmeler’den Turunç tarafına doğru ilerleyin. Turunç’u geçtikten sonra, denize parelel yoldan ilerlediğinizde Amos Restoran tabelasını göreceksiniz, yolu takip ettiğinizde koya ulaşmış olacaksınızdır. Tekne ile de ulaşım vardır.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

 • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
 • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
 • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
 • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
 • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
 • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
 • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
 • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
 • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Amos Koyu, Marmaris’e 24 km uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Necati dedi ki:

  Amos köyü ile ilgili bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Giriş ücreti olmasada otopark için 30 tl alıyorlar. Şezlong şemsiye için kişi başı 25 tl öderseniz otopark ücreti alınmıyor. Arabanızı park edecek başka bir yer yok.

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   Teşekkür ederiz vermiş olduğunuz bilgiler için, notlarımıza ekleyeceğiz..

 2. Faruk Fırat dedi ki:

  Hat numarası yeşil yazı ile 10-15 yazan araçlar zaten üstünde de turunç yazıyor. Saat başı otogar’dan kalkıyor ŞEHİRİÇİ’ni ziyaret ederek içmeler üzerinden Turunç’a gidiyor. Boşu boşuna terminale gitmenize gerek yok zaten araba şehir içinden geçiyor.