Anasayfa / Doğal Güzellikler / Turunç Amos Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Turunç Amos Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Turunç Amos Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?- Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

     Turunç Amos Koyu Plajı Hakkında    

Amos Koyu ve Plajı, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Amos Koyu, Marmaris’e 24 km uzaklıkta yer alıyor. Turunç beldesinde bulunmaktadır.

Amos Koyu, Turunç ile Kumlubük arasında yer alan küçük bir koydur. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Plajı kumdan oluşmuştur. Ayrıca sahilinde yer alan çakıl taşlarının oldukça ilginç renklerde olması, bölgeye gelen ziyaretçilerin bölgeden pek çok hatıra götürmelerini sağlamaktadır. Koydaki tesis Amos Restoran tarafından işletiliyor. Ortamı çok güzel. Ancak fazla kalabalık oluyor. Özellikle bölgeye son dönemde yabancı turist akını yaşanmaktadır. Erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Plaja girişte bir ücret ödemesi alınmıyor. Koyda otopark bulunmaktadır. (şemsiye-şezlong kiralayana otopark ücretsizdir)

Amos Koyu, eski bir yerleşik Roma kenti olduğundan burada hala kalıntılar bulunmaktadır. Tarihi bir bölgede eşsiz mavilikte bir deniz keyfi yaşamak için Amos koyunu ziyaret edebilirsiniz. Antik çağlar içinde Rodos da en önemli şehirlerden biri olma özelliği taşıyan bölge Helenistik kültürde Tanrıçanın Tapınağı anlamına gelmektedir. Yine Helenistik dönemde Samnaios ismi ile bilinen Tanrı Apollon kentteki baş tanrı olarak anılmıştır. Tepe üzerine inşa edilmiş olan büyük kuleleri ve surları ile görkemli tapınak da yine Apollon için inşa edilmiştir. Antik kenti ücretsiz dolaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Aktekke Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Turunç Amos Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?

Amos Koyu ve Plajı Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Amos Koyu, Marmaris’e 24 km uzaklıkta yer alıyor. Turunç beldesinde bulunmaktadır.

Buraya herhangi bir toplu taşıma aracı olmadığından sadece özel araç ile gitmek mümkündür. Öncelikle Koya gelmek isteyenlerin öncelikle Marmaris’e gelmesi gerekmektedir. Marmaris İçmeler’den Turunç tarafına doğru ilerleyin. Turunç’u geçtikten sonra, denize parelel yoldan ilerlediğinizde Amos Restoran tabelasını göreceksiniz, yolu takip ettiğinizde koya ulaşmış olacaksınızdır. Tekne ile de ulaşım vardır.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

 • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
 • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
 • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
 • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
 • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
 • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
 • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
 • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
 • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Amos Koyu, Marmaris’e 24 km uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

OKUMALISIN  Makedonya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

2 Yorumlar

 1. Necati

  Amos köyü ile ilgili bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Giriş ücreti olmasada otopark için 30 tl alıyorlar. Şezlong şemsiye için kişi başı 25 tl öderseniz otopark ücreti alınmıyor. Arabanızı park edecek başka bir yer yok.

  • Seyyah Çağlar

   Teşekkür ederiz vermiş olduğunuz bilgiler için, notlarımıza ekleyeceğiz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir