Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti? hakkında bilgiler vereceğiz.

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Hakkında;

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Galatasaray Meydanı Yeni Çarşı Caddesinde bulunur.

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Kim Tarafından Kuruldu?

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Türker İnanoğlu tarafından kurulmuştur. Türker İnanoğlu 1997 yıllında Türvak Vakfı kurmuştur. 2001 yıllında Kavacık’ta vakıf bünyesinde Ülkemizin ilk ve tek sinema müzesini açmıştır. Daha sonra 2010 yıllında bugünkü binaya taşınmıştır. 2011 yıllında Tiyatro, sinema ve sanat kitaplığı ile hizmete açılmıştır. Müze ülkemizde bu alanda açılan ilk ve tek müzedir.

Müze bünyesinde Türk tiyatrosunun 260 yıllık geçmişi ile gözler önüne sermektedir. Müze 4 kattan oluşur her kattan farklı sergi salonları bulunmaktadır. Eski fotoğraf makineleri ve eski projeksiyon cihazları gibi aletler, Yılmaz Güney, Adile Naşit, Hulusi Kentmen, Kemal Sunal, Sadri Alışık gibi unutulmaz oyuncuların balmumları, eski film afişleri, sinema biletleri, belgeler bu müzede öne çıkmaktadır. Yeşilçam aşığı herkesin görmesi gereken bir yerdir.

OKUMALISIN  Kapalı Çarşı Nerede - Nasıl Gidilir - Neler Yapılır?

Giriş Kat: Sergi Salonu ve CineTele Cafe bulunur.

1.Kat: Sinema salonu ve Türk sinemasının unutulmaz oyuncuların balmumunda yapılmış heykelleri bulunur.

2-Kat: Sinema ve Tv müzesidir. Burada sinema ve televizyonun geçmişten günümüze kadar geçen sürede fotoğraf ve belgeler bulunur.

3.Kat: 60.000 ciltlik dermeye sahip dev bir kütüphane bulunur.

4.Kat: Türker İnanoğlu’nun 53 yıllık meslek hayatında aldığı ödüller sergilenmektedir.

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Nerede?

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Galatasaray Meydanı Yeni Çarşı Caddesinde bulunur.

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Ziyaret Saat ve Günleri

Müzemiz Pazartesi günleri dışında diğer günlerde 10:00-18:00 saatleri arası açıktır.

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesi Giriş Ücreti 2020

Tam: 10 TL

İndirimli: 5 TL

Ücretsiz: Gaziler, şehit aileleri, engelliler, okul öncesi çocuklar, MMKD üyeleri ve sarı basın kartı sahipleri.

Türvak Tiyatro ve Sinema Müzesine Nasıl Gidilir?

İstiklal Caddesi ve Galata Kulesi yakın bir konumdadır. Buraya toplu taşıma araçları kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tophane olarak bilinen yerde Tophane Durağında inip Boğazkesen Caddesinden yürüyerek ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Aydın Kızıldere Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Tramway ile Gidecekler; Bağcılar – Kabataş arası hizmet veren Tramway’a binip Tophane Durağında indikten sonra Boğazkesen Caddesinden yürüyerek ulaşabilirsiniz.   Ya da şahsi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.