Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Büyükçekmece – İstanbul
Messe Frankfurt İstanbul ve Hannover- Messe International İstanbul tarafından iki senede bir tertip edilen Automechanika İstanbul 2011 Uluslararası Otomotiv, Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı 7-10 Nisan tarihlerinde TÜYAP'ta yapılacak.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Büyükçekmece – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir? Büyükçekemce Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vereceğiz.

            Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Hakkında   

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükçekmece ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi Hadımköy Yolu Caddesi üzerinde E5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağında yer almaktadır.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi kısaca TÜYAP olarak da bilinir. Açılımı Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olan ve adı ile 28 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da Bülent Ünal tarafından kurulan bir şirkettir. 120.000 m2 kapalı ve 25.000 m2 açık toplam 145.000 m2 fuar alanında, her zaman mükemmeli arayan Tüyap hizmet anlayışı ile uluslararası nitelikte imkanlar sunmaktadır. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi katılımcı ve ziyaretçilere her türlü hizmeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Adana, Bursa, Konya, Diyarbakır ve Samsun gibi büyükşehirlerde de fuar alanlarına sahip olup hizmet vermektedir.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi medeniyetlerin beşiği İstanbul’da, bugün ve gelecekte sayısız iş imkanları sunan uluslararası ticari fuarların önemli bir buluşma noktasıdır. Dünyanın çok sayıda ülkesinden gelen katılımcı ve ziyaretçi 50’yi aşkın fuar ve etkinlik kapsamında ulusal ve uluslararası standartta hizmet ve altyapıdan yararlanmaktadır. Bu global platform her yıl yaklaşık 60 ülkeden 14.000 katılımcı ve 70 ülkeden 2 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

OKUMALISIN  Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

Tamamen klimatize edilmiş 120.000 m² kapalı alanda net 62.000 m² fuar hazırlama imkanı veren 14 büyük fuar salonu, 10.000 m² kongre ve hizmetler bölümü, 8.000 m² servis binası bulunmaktadır.

Teknolojik olarak tam donanımlı 12 sergi salonu, 10 kafeterya, basın VIP ve yönetim odaları, donanımlı ve farklı büyüklükte toplantı odaları, her türlü teknik ve altyapıları, tüm salonlarda kablosuz internet, özel güvenlik ve kontrol merkezi, ilk yardım hizmeti, taksi hizmeti, benzin istasyonu ve daha birçok hizmet sunmaktadır.

                  Tüyap Kongre Merkezi Nerede?        

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükçekmece ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi Hadımköy Yolu Caddesi üzerinde E5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağında yer almaktadır.

       Tüyap Kongre Merkezine Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 142B, 142T, 300, 401, 418, 429, 448, HT18 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

OKUMALISIN  Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Minibüs ile gelmek isteyenler, MİNİBÜS: BL- 101 ile ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir