Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Büyükçekmece 2024

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Büyükçekmece 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Fiziki Özellikleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi    

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükçekmece ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi Hadımköy Yolu Caddesi üzerinde E5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağında yer almaktadır.

Bu  Fuar ve Kongre Merkezi kısaca TÜYAP olarak da bilinir. Açılımı Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olan ve adı ile 28 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da Bülent Ünal tarafından kurulan bir şirkettir. 120.000 m2 kapalı ve 25.000 m2 açık toplam 145.000 m2 fuar alanında, her zaman mükemmeli arayan Tüyap hizmet anlayışı ile uluslararası nitelikte imkanlar sunmaktadır. Bu Fuar ve Kongre Merkezi katılımcı ve ziyaretçilere her türlü hizmeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Adana, Bursa, Konya, Diyarbakır ve Samsun gibi büyükşehirlerde de fuar alanlarına sahip olup hizmet vermektedir.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi medeniyetlerin beşiği İstanbul’da, bugün ve gelecekte sayısız iş imkanları sunan uluslararası ticari fuarların önemli bir buluşma noktasıdır. Dünyanın çok sayıda ülkesinden gelen katılımcı ve ziyaretçi 50’yi aşkın fuar ve etkinlik kapsamında ulusal ve uluslararası standartta hizmet ve altyapıdan yararlanmaktadır. Bu global platform her yıl yaklaşık 60 ülkeden 14.000 katılımcı ve 70 ülkeden 2 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Tamamen klimatize edilmiş 120.000 m² kapalı alanda net 62.000 m² fuar hazırlama imkanı veren 14 büyük fuar salonu, 10.000 m² kongre ve hizmetler bölümü, 8.000 m² servis binası bulunmaktadır.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi

Teknolojik olarak tam donanımlı 12 sergi salonu, 10 kafeterya, basın VIP ve yönetim odaları, donanımlı ve farklı büyüklükte toplantı odaları, her türlü teknik ve altyapıları, tüm salonlarda kablosuz internet, özel güvenlik ve kontrol merkezi, ilk yardım hizmeti, taksi hizmeti, benzin istasyonu ve daha birçok hizmet sunmaktadır.

                   Tüyap Kongre Merkezi Nerede?                     

Bu Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükçekmece ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi Hadımköy Yolu Caddesi üzerinde E5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağında yer almaktadır.

               Tüyap Kongre Merkezine Nasıl Gidilir?           

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 142B, 142T, 300, 401, 418, 429, 448, HT18 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Minibüs ile gelmek isteyenler, MİNİBÜS: BL- 101 ile ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.