Tuzburnu Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bozcaada – Çanakkale

Tuzburnu Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bozcaada – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Tuzburnu Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tuzburnu Koyu, Çanakkale İlinin Bozcaada ilçesinde yer almaktadır. Bozcaada’nın en batı ucunda yer almaktadır. Bozcaada merkeze yaklaşık olarak 1 saatlik yürüme mesafesindedir.

                Tuzburnu Koyu Hakkında Bilgiler                 

Tuzburnu Koyu, Bozcaada’nın denize girilebilecek güzel yerlerinden bir tanesidir. Koy poyrazlı havalarda oldukça dalgalı olması nedeniyle, poyraz olduğu zaman çok tercih edilmemektedir. Bu koya kesinlikle lodoslu havalarda gitmenizi öneriyoruz.

Buradaki plaj taşlık olsa da denizi oldukça temiz ve berraktır. Koyda herhangi bir tesis bulunmamakta olup, bu koya gidecekseniz yola çıkmadan önce yiyecek, içecek ve plaj şemsiyelerini yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca buraya gelirken kesinlikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

                         Tuzburnu Koyu Nerede?                             

Koy, Çanakkale İlinin Bozcaada ilçesinde yer almaktadır. Bozcaada’nın en batı ucunda yer almaktadır. Bozcaada merkeze yaklaşık olarak 1 saatlik yürüme mesafesindedir.

                       Tuzburnu Koyu’na Nasıl Gidilir?                 

Bozcaada’ya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkezden yürüme mesafesi uzak olması sebebiyle araç ile gelmenizi tavsiye ederiz.

           Bozcaada’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer         

                                      1- Ayazma Plajı                               

Ayazma Plajı, Bozcaada’nın En Büyük ve En çok tercih edilen plajıdır. Denizinin suyu Buz gibi ve Berraktır.  Bu özelliği ile de Çanakkale’den birçok kişi buraya yüzmek için gelmektedir.

                               2- Sulubahçe Plajı                                  

Sulubahçe Plajı, Genel olarak sakinliği tercih eden kişiler tarafından tercih edilmektedir. Neden derseniz Herhangi bir işletme olmadığından dolayı çok fazla kişi tarafından gidilmemesi. Plaj’ın sahilinden bahsedecek olursak; Plaj içerisinde Şemsiye & Şezlong kiralayabilirsiniz. İsterseniz de Kamp Sandalyenizi ve Şemsiyenizi kurup Denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

                                4- Akvaryum Koyu ve Plajı                     

Bozcaada’nın Bakir yerlerinden biridir. Kalabalık olmayışı herhangi bir işletme tarafından işletilmemesi gibi sebeplerden dolayı, Sessizliği tercih edenlerin tercih ettiği bir yerdir. Küçük tepeleri, Berrak denizi ile kumlu küçük bir plajdır.

                   5- Beylik Koyu (Batık Gemi Koyu)                        

Ayazma plajı’na yakın bir konumda olan bu Koy’da en dikkat çeken şey ise Karaya oturmuş bir geminin bulunmasıdır. Böyle büyük bir geminin yanında yüzmek oldukça keyifli olmaktadır. Bakir bir koy olduğundan dolayı herhangi bir işletme yok. Giderken tüm ihtiyaçlarınızı alıp gitmenizi tavsiye ediyoruz.

                                6- Tuzburnu Koyu                                       

Buradaki plaj taşlık olsa da denizi oldukça temiz ve berraktır. Koyda herhangi bir tesis bulunmamakta olup, bu koya gidecekseniz yola çıkmadan önce yiyecek, içecek ve plaj şemsiyelerini yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca buraya gelirken kesinlikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

                                3- Poyraz Liman Koyu                                   

k daha mantıklıdır. Polente Fenerine yakın bir konumdadır. Plaj, Rügarlı havalarda dalgalı oluyor. Kumsalı genel olarak taşlıktır denizi de bir o kadar berrak ve güzel.

                               7- Ayana Koyu ve Plajı                                       

Akvaryum Koyu’na yakın bir konumdadır. Vadi yamaçları arasında saklı bir cennettir adeta. Kalabalık olamayan, Sessizliği arayan, Sualtı yaşamı, denizin temizliği ve doğal akvaryum gibi her yeri ile görülmeye değer güzelliktedir. Kum – Taş karışımı bir yerdir. Deniz ayakkabısı tavsiye edilir. Herhangi bir tesisi yok. Wc – Duş imkanı yoktur.

                                     8- Çayır Plajı                                             

Bozcaada’nın Geniş Kumlu plajlarından birisidir. Lodos olduğu zamanlarda adanın güney kısmı biraz dalgalı olunca genel olarak Çayır Plajı tercih edilmektedir.  Herhangi bir işletme yok. Wc – Duşluk yoktur. Kumlu Plaj arayanlar için tavsiye edilir.

                                         9- Habbele Beach                             

Burası genel olarak işletmelerin olduğu bir alandır. Ama Koyun belirli kısımlarında Kam p Sandalyesi ve Şemsiyeniz ile girebilirsiniz. Beach alanlarını kullanmak ücretli. Duş – Wc – Soyunma Kabini bulunuyor. Ayrıca Yeme – İçme olarak imkânlar bulunmaktadır. Denizi sığ ve Kumlu bir plajdır. Çocuklu aileler için uygun bir yerdir.

                                      10- Tekirbahçe Koyu                       

Tekirbahçe, Ada’nın Turizm Bölgesi ilan edilen bir yeridir. Oteller ve Tatil köyü bulunan bir alandır. Küçük bir koydur. Genel olarak bu bölgede konaklayan müşteriler gelmektedir. Ve bu işletmeler ait Şemsiye & Şezlonglar bulunuyor. Ama genel olarak halka açık bir yerdir. Kamp Sandalyenizi ve Şemsiyenizi alıp denizin keyfini çıkartabilirsiniz .Koy, genel olarak taşlık bir yapıya sahiptir. Çocuklu aileler için uygun olmayabilir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.