Tuzla’da Gezilecek En İyi 10 Yer – Tuzla Gezi Rehberi – İSTANBUL

Tuzla’da Gezilecek En İyi 10 Yer – Tuzla Gezi Rehberi – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tuzla’da Gezilecek En İyi 10 Yer – Tuzla ilçesinin Sahilleri, AVM’leri, Marinası, Tarihi ve Doğal güzellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tuzla ilçesi Hakkında Kısa Bilgi

Mega şehir İstanbul’un En Doğusunda, Kocaeli iline sınır olan bir ilçedir. İlçe, içinde barındırdığı Tersaneleri ile tanınmaktadır. Tuzla Tersaneleri Ülkemizin En Büyük Tersane Bölgesidir. Tarihi, Mimarisi ve Gezilecek Yerler bakımından zengin olduğu söyleyemeyiz.

 İlçenin En çok turist çeken yerlerin başında Tuzla Marina gelmektedir. Bunun dışında Aquapark, Sahil ve Gölü görülecek yerler arasındadır. Şimdi sizlere bu yerler hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Tuzla’da Gezilecek En İyi 10 Yer

1- Tuzla Viaport Marina

İlçenin En çok bilinen ve En çok Turist çeken yeridir. Alışveriş, Marina, Akvaryum, Tema Park, Aslan Park, Aquapark alanlarını kapsayan devasa bir yerdir. Tuzlaya geldiğinizde bu alanı görmeden gitmeyin.

2- Kamil Abduş Gölü

İlçenin En doğal yerlerinden biridir. İçerisinde; Bisiklet Yolu, Yürüyüş Alanları, Çocuk Oyun Alanları, Sosyal Aktivite Alanları ve Sosyal Tesisler bulunmaktadır. Ayrıca, Alan içinde; Belediye tarafından işletilen Beltur, Otopark, WC bulunuyor. Göl içinde Kaz ve Ördekleri görebilirsiniz. Kuş Gözlemlemek için harika bir alan olduğu söylemeliyiz.

3- Tuzla Sahil Parkı

İlçenin Sahil kısmı desek hiç yanlış olmaz. İlçe sakinlerinin en çok vakit geçirdiği alan burasıdır. Denizin kenarında yeşil alan içerisinde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer. Sahil etrafında Cafe – Restoranlar bulunuyor. Çocuklar için Oyun Parkı, Bisiklet sürme alanı var.

4- Mercan Sahili

Sahil, Güneşin doğuşunu ve Gün batımını izlemek isteyenler için harika bir yerdir. Burası bilinen sahillerin yanı sıra sessiz sakin bir yer. Yürüyüş yapmanın yanı sıra, Denizin keyfini çıkartabileceğiniz bir alandır.  Küçük bir sahil ve Balıkçı barınağı…

5- Viaport Aquapark

İstanbul Anadolu yakasının En Büyük Eğlence merkezidir. 17 farklı su kaydırağının bulunduğu parkta, Avrupa’nın En yüksek Su kaydırağı da burada bulunuyor. Denize sıfır bir konumda Viaport AVM Alışveriş merkezinin yanı başında harika bir konumdadır.

6- Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı

Belediye tarafından yapılan çalışmalar ile 3000 kişilik amfi tiyatro, Kulis, Olimpik Havuz, Spa Merkezi, Şelale, Restoran, Planetaryum, Lunapark, Araç Müzesi, Çocuk Müzesi ile Ülkemizin En Fonksiyonel parkıdır.

7- Intercity İstanbul Park

Uluslararası bir üne sahip olan İstanbul Park günümüzde motor yarışlarının en üst yarış serileri olan Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan bir yerdir. Bu alanda ara ara yarışlara ve Kurumsal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

8- Palmiye Sosyal Tesisleri

Belediye tarafından işletilen bu yer yöre halkının en çok uğradığı lezzet noktasıdır. Denize sıfır konumda bulunan bu sosyal tesis yeme – İçme üzerine oldukça güzel bir yerdir. Belediye tarafından işletilmesinden dolayı fiyatları da bir ok dar makuldür. Buranın Balık Yemekleri oldukça meşhurdur.

9- Hacetderesi Milli Parkı

2012 yılında Milli Park ilan edilmiştir. İlçenin Tek Milli Parkıdır. 16 hektar büyüklüğündeki Park içerisinde; Piknik yapma, Doğa yürüyüşleri, Bisiklet gezintisi ve çeşitli spor aktiviteleri yapılmaktadır.

10- Tuzla Çarşısı

Bir ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız o ilçenin çarşısını dolaşmanız yerlidir. İlçe çarşısı o bölgenin hakkında sizlere bilgiler verir. Yöresel ürünleri var mı? İlçenin Geçim Kaynağı vb..

Tuzla çarşısında genel olarak yöresel lezzet bulmak biraz zordur. İlçe genel olarak Tersane bölgesi olduğundan dolayı çalışan kesim genel olarak tersanelerdedir. Çarşıda genel olarak, Cefe – Restoran, Kıyafet ve günü birlik ihtiyaçları bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.