Uçansu Şelalesi Kral Havuzu Nerede-Nasıl Gidilir?

Uçansu Şelalesi Kral Havuzu Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Uçansu Şelalesi Kral Havuzu Nerede-Nasıl Gidilir? – Antalya Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Uçansu Şelalesi Kral Havuzu

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Gebiz beldesinde bulunan Uçansu Şelaleleri olarak bilinen yerin en üst kısmına yani yukarı Uçansu( Uçan 2) ‘nun zirvesinde bulunmaktadır.

Uçansu Şelalesi Kral Havuzu Hakkında Kısa Bilgiler;

Kral Havuzu, Çam Ağaçlarının arasında kireçtaşı birikintilerinin oluşturduğu çukurda biriken suların oluşturduğu doğal havuzdur. Doğanın içinde bir havuz insan düşündükçe ili ayrı bir keyif alıyor. Ormanlardan gelen buz gibi su, yaz aylarında donma durumuna gelen yukarı Uçansu şelalesi aynı zamanda Kral Havuzunu etkiliyor. Buraya gelmek için en güzel zaman ilkbaharda kar sularının eridiği zaman desek hiçte yanlış olmaz. Uçansu Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Uçansu Şelalesi Kral Havuzu ’na Nasıl Gidilir;

Şelaleye gitmek için, Antalya-Serik yoluna girerek Gebiz beldesine ulaşmalısınız. Gebiz’e ulaştıktan sonra 17 kilometre daha ilerlediğinizde şelalelere ulaşmış olursunuz. Şelaleye giden yol inişli çıkışlı patikalı bir yol olduğundan köyden sonraki yolda dikkatli ilerleyiniz.

OKUMALISIN  Bartın İnkumu Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp - Piknik - Konaklama?

Navigasyonla gitmekte mantıklı size tavsiyemiz, Pednelissos Restoranı navigasyondan bularak işaretleyin ve o istikamete gidin, Restoranı geçtikten 10 km daha arabayla gidiyorsunuz, sorasında 15 dakikalık zorlu bir yolculuk sizleri bekliyor.

  • Antalya-Gebiz Arası 50 km uzaklıktadır.
  • Şelale-Antalya Arası 65 km uzaklıktadır.
  • Serik’e 54 km mesafede uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.