Uçarı Gölet’i Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – DENİZLİ

Uçarı Gölet’i Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – DENİZLİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Uçarı Gölet’i Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları ve Gölet içinde bulunan Restoran hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                 Uçarı Gölet’i Nerede?                          

Denizli ilinin Acıpayam ilçesi sınırları içerisinde Ucarı Mahallesinde yer almaktadır. Acıpayam Belediyesi tarafından işletilen yer, yöre halkı tarafından Restoran, Mangal, Piknik ve dinlenme amacıyla kullanılmaktadır.

                      Uçarı Gölet’i Hakkında Bilgiler                 

35 bin metrekarelik bir alan içerisinde bulunuyor. Alan içerisinde Gölet, Belediye tarafından işletilen Gölpark Restoran, Yürüyüş Yolları, Çocuk Oyun Alanları, Deniz Bisikleti, Mangal & Piknik yapmak için ayrılmış alanlar yer almaktadır.

Gölet içerisinde; Sazan Balıkları, Kaz, Ördek, Su Kaplumbağası, Kurbağa gibi canlılarda bulunuyor. Yürüyüş yaparken onları beslemek bir hayli zevkli oluyor. Gölet içindeki restorana geçmek için gölet üzerine ahşap bir köprü yapılmış, Köprü üstünde güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Özellikle gün batımlarında harika kareler çıkmaktadır.

Gölpark Dinlenme tesislerinde Kahvaltı, Izgara ve Alabalık yiyebilirsiniz. Yok, ben sadece piknik yapacağım derseniz de, ahşap masalarda evinizden getirdiğiniz ürünleri tüketebilirsiniz. Ayrıca, Gölete yakın bir konumda bulunan Turkuaz Mavisi suyu ile Türkiye’nin Maldivleri olarak söylenen Salda Gölü’nü mutlaka ziyaret etmelisiniz.

               Uçarı Gölet’inde Mangal Yapılır mı?             

Evet Yapılıyor.

Mangal yapmak için özel yerler bulunuyor.

                       Uçarı Gölet’i Giriş Ücreti                         

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                 Uçarı Gölet’inde Kamp Yapılır mı?             

Evet Yapılır. Herhangi bir işletme olmadığını belirtelim. Piknik Yapmak için uygun bir yerdir.

                      Uçarı Gölet’ine Nasıl Gidilir?                   

Denizli ilinin Acıpayam ilçesi sınırları içerisinde Ucarı Mahallesinde yer almaktadır. Salda Gölüne giden güzergah üzerinde bulunuyor.

Toplu Taşıma ile Gidecekler; Gölet’e  herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. En yakın yol, Acıpayam ilçesine kadar ilçe minibüsleri ile gelip daha sonra Acıpayam ilçesinden Taksi ile gitmeniz olacaktır.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments