Uçarsu Simba Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Trabzon

Uçarsu Simba Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Trabzon

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Uçarsu Simba Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

           Uçarsu Simba Şelalesi Nerede?               

Uçarsu Şelalesi,Trabzon ilinin Akçaabat ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Akçaabat’a 30 km. mesafede bulunan Uçarsu Şelalesi Akpınar köyü Simba Yaylası mevkiinde bulunmaktadır.

Uçarsu şelalesi yaklaşık 100 m yüksekliğe sahip olmakla beraber üç tane köyün de ortak sınırını oluşturmaktadır. Simba Şelalesi olarakta bilinen şelale tertemiz akan suyu, yemyeşil bir doğa yolcuğu ile Sera Deresine oradan da Sera Gölü‘ne bağlanır. Bu Şelale gerektiği gibi tanıtımı ve tesisi olmaması sebebiyle gerekli ilgiyi görmemektedir.

Sera deresi üzerinden 27 km’lik bir orman yolcuğu ile gidilen şelale özellikle trekking yapan sporcular için vazgeçilmez bir yolculuktur. Aynı zamanda kartpostallık fotoğraflar çekmek için fotoğraf makinelerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ederim.

     Uçarsu Simba Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?    

Uçarsu Şelalesi, Trabzon ilinin Akçaabat ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Akçaabat’a 30 km. mesafede bulunan Uçarsu Şelalesi Akpınar köyü Simba Yaylası mevkiinde bulunmaktadır.

Uçarsu Şelalesine ulaşmak için öncelikle Akçaabat ilçesinin merkezine gelmeniz gerekmektedir. Toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında tur şirketleri vasıtasıyla şelaleye gelmek mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.