Uganda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Uganda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
253
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Uganda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Uganda Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Uganda Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Uganda Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz Uganda ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Uganda Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Uganda Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Uganda Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saatleri: Her Pazartesi-Cuma 08.30-16.30 Saatleri arası hizmete açıktır.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Uganda Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Uğur Mumcu Caddesi, Uğur Mumcu Sokak No:59  Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel:   +90 312 437 01 95

Uganda Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Uganda Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Cami durağında inip, Caminin yanından aşağıya inen sokaktan geçerek geçebilirsiniz.

OKUMALISIN  Montana Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Cami durağında inip, Caminin yanından aşağıya inen sokaktan geçerek geçebilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Çayhane sokağa sonrasında Uğur Mumcu sokağına dönüş yaparak elçilik binasına ulaşacaksınız.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (Macaristan)Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesi, Bu cadden devam ederek Çayhane sokağa sonrasında Uğur Mumcu sokağına dönüş yaparak elçilik binasına ulaşacaksınız.

OKUMALISIN  Haydarpaşa Garı Nerede - Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Cami durağında inip, Caminin yanından aşağıya inen sokaktan geçerek geçebilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Cami durağında inip, Caminin yanından aşağıya inen sokaktan geçerek geçebilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.