Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Ukrayna Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Ukrayna Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Ukrayna Ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Ukrayna gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Turan Güneş Bulvarı ile Kahire Caddesi arasında kalmaktadır.

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Büyükelçilik, Hafta içi Her gün Saat 09:00 – 18:00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Sancak, 512. Sokak No:17 Çankaya/Ankara

Tel: +90 312 440 52 89

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Turan Güneş Bulvarı ile Kahire Caddesi arasında kalmaktadır.

Ukrayna Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokak sonrasında 512 Nolu sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Kızılay-Güvenpark’tan Kalkan (185 Oran sitesi Otobüssü veya Hoşdere Dolmuşlarına) binerek, Turan Güneş Bulvarı üst geçidinde indikten sonra yolun karşı tarafında bulunan 512. Sokağa geçiniz. Elçilik binası bu sokak üzerindedir.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay-Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus-Sıhhiye veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokak sonrasında 512 Nolu sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Kızılay-Güvenpark’tan Kalkan (185 Oran sitesi Otobüssü veya Hoşdere Dolmuşlarına) binerek, Turan Güneş Bulvarı üst geçidinde indikten sonra yolun karşı tarafında bulunan 512. Sokağa geçiniz. Elçilik binası bu sokak üzerindedir.  Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den devam ederek Simon Bolivar Caddesinin sonuna kadar gidiniz. Burada Işıklı Kavşak bulunuyor.(Çetintaş-Nişantaşı Pazarının olduğu yer) Buradan yolun karşısına geçerek Kahire Caddesine Gidiniz. Bu caddeden Layoş Koşut Sokak tabelasını göreceksiniz, buradan dönerek 512. Sokağa giriniz Elçilik binası oradadır. Eğer; Turan Güneş Bulvarı tarafından gelecekseniz eğer, 512. Sokaktan gelebilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokak sonrasında 512 Nolu sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Kızılay-Güvenpark’tan Kalkan (185 Oran sitesi Otobüssü veya Hoşdere Dolmuşlarına) binerek, Turan Güneş Bulvarı üst geçidinde indikten sonra yolun karşı tarafında bulunan 512. Sokağa geçiniz. Elçilik binası bu sokak üzerindedir.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokak sonrasında 512 Nolu sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Kızılay-Güvenpark’tan Kalkan (185 Oran sitesi Otobüssü veya Hoşdere Dolmuşlarına) binerek, Turan Güneş Bulvarı üst geçidinde indikten sonra yolun karşı tarafında bulunan 512. Sokağa geçiniz. Elçilik binası bu sokak üzerindedir.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.